Путін
Путін змусив західних політиків робити те, що він хоче, – гадат, иякі його наміри

«Можливо, «зелені чоловічки» з’явилися знову – цього разу в Сирії, де Владімір Путін реалізує чергову міжнародну авантюру», – пише журналістка The Financial Times Рула Халаф. Поки що немає очевидних доказів участі росіян у бойових діях в Сирії, «але підозри згущуються, а Кремль, що цікаво, не намагається розвіяти припущення».

Путін змусив західних політиків робити те, що він хоче, – здогадуватися, які його наміри, вважає автор, висуваючи кілька версій. 1. Коштом Сирії Путін намагається відвернути увагу від України і домогтися, щоби Захід пом’якшив тиск на Кремль. 2. Росія готова за будь-яку ціну забезпечити збереження режиму Асада. 3. Бачачи, що режим Асада руйнується, Москва хоче «застовпити» за собою вплив у «постасадівську добу».

Теоретично загроза, яку становить ІДІЛ, – цілком достатня підстава для зближення США та Росії. «Проблема в тому, що Москва пропонує для боротьби з ІДІЛ вступити стати партнером режиму Асада, а США вважають цей режим однією з причин появи ІДІЛ», – йдеться в статті.

На думку Халаф, найбільш реалістичне пояснення таке: Москва сприйняла хаос в Сирії як шанс пограти м’язами і розширити вплив на Близькому Сході, а наступні кроки та їхні наслідки поки що не продумані.

«У Сирії воюють між собою стільки фракцій, що поява ще однієї –контингенту «зелених чоловічків» – не дуже погіршить ситуацію. Але, судячи з усього, хай що б Путін планував у Сирії, російське втручання навряд чи поліпшить ситуацію», – підсумовує авторка.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Росія почала будівництво військово-повітряної бази в Сирії, з якою можна буде здійснювати авіаудари проти «ІД», щоби підтримати режим Башара Асада. Британська The Times писала, що Росія направляє військових і зброю для захисту режиму Асада. Видання оприлюднило відео із військовими в Сирії, на якому чути російську мову. 7 вересня офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова визнала, що Російська Федерація поставляє озброєння сирійській владі.

Читайте: США грають на Близькому Сході у шашки, а Кремль – у тривимірні шахи, – The Wall Street Journal

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ