Вологі серветки
Одноразові серветки містять пластикові волокна, які не піддаються біологічному розкладанню

Минулого року одноразові вологі хустинки, які використовуються замість мила і води, а також передбачають дезінфекцію, досягли піку популярності. Приміром, у Великій Британії товарообіг таких серветок досяг позначки  500 млн. фунтів стерлінгів на рік, пише The Guardian.

Надзвичайно зручний у побуті винахід перетворився на величезну проблему для довкілля і здоровя людей.

Одноразові серветки містять пластикові волокна, які не піддаються біологічному розкладанню. Потрапляючи, приміром, в океан, вони згодом опиняються у шлунках черепах, які приймають їх за медуз, що призводить до загибелі цих тварин.

За оцінками Товариства охорони морів, у 2014 році у Британії на кілометр пляжу припадало приблизно 35 серветок, що на 50% більше, ніж у 2013-му. 

Окрім того, вологі серветки засмічують каналізацію. За даними Guardian, жителі невеликого містечка Кента відправили у каналізацію 2000 тонн вологих серветок. Забита вологими серветками каналізація ще й накопичує жир. У 2013 році у лондонській каналізації знайшли шматок застиглого жиру розміром з авто.

Фахівці опублікували екологічний звіт про приховані небезпеки антибактеріальних серветок. У ньому попереджують, що часте використання вологих серветок може викликати подразнення шкіри в інтимних місцях.

Дитячі серветки також містять консерванти, ароматизатори, які не мають вступати в контакт зі шкірою немовлят і маленьких дітей.

Читайте: У Пекіні смоґ здуватимуть спеціальні вентилятори

БЕЗ КОМЕНТАРІВ