олігархи
Прихильники київського уряду лише посміхаються на запитання про те, як в Україні триває процес «деолігархізації»

«Прихильники київського уряду, західні дипломати та опозиційні фігури, як правило, відповідають на запитання, як в Україні триває процес «деолігархізації», однаково щирим сміхом», – пише кореспондент The Guardian Шон Уокер.

«На відміну від Росії, де слово «олігарх» вживати некоректно відтоді, як Путін позбавив їх реального політичного впливу більш як 10 років тому, Україна залишалася олігархією в справжньому розумінні, коли кілька надбагатих людей мають величезну владу і вплив», – йдеться у статті.

«Лютнева революція на Майдані торік була багато в чому спровокована безсовісною корупцією Віктора Януковича та його найближчих помічників. Багато протестувальників прагнули до нового типу суспільства, яким б не керував клас олігархів, що набрав такої сили з часів здобуття Україною незалежності», – пише Уокер.

Відповідаючи на запитання The Guardian у квітні, президент Порошенко заявив, що він твердо має намір боротися з олігархами і «запобігти неприйнятному впливу приватних інтересів на державу». «Однак Порошенко – сам з олігархічного класу, і, за словами критиків, йому не вдається проводити політику нового типу», – йдеться в статті.

Вікторія Войціцька, депутат Ради, що входить до парламентського комітету з енергетики, заявила: «Існує клас, який я б назвала новими олігархами, вони вижили, мало не всі, при Януковичу і тепер хочуть частку в справі». За словами Войціцької, в пропозиції парламенту створити новий регулятор у галузі енергетики було безліч похибок, і, за іронією, найкраща пропозиція надійшла від «Опозиційного блоку» – депутатської групи, як вважається, пов’язаної з Рінатом Ахметовим, найбагатшою людиною в Україні і найвпливовішим бізнесменом при Януковичу.

«Ахметов раніше був левом у джунглях, – каже Войціцька. – Тепер, коли він зрозумів, що йому потрібно вижити в новій системі, він закликає всіх вийти з джунглів і закласти основу сучасного, прозорого ринку».

Є думка, що, закликаючи до швидкої деолігархізації, західні лідери та ідеалісти не усвідомлюють, як глибоко вкорінена в країні нинішня система, продовжує кореспондент. «Порошенко каже те, що хочуть почути західні політики, і з якихось причин вони йому вірять, але вони не розуміють, до якої міри неможлива деолігархізація в нашій системі, яке глибоке коріння має цей пострадянський спадок, – вважає Ірина Верещук, колишній мер Рави-Руської, міста на заході України. – Олігархи як кров і органи системи, і нам поки що нема чим їх замінити під час трансплантації».

За матеріалами NEWSru.com

Читайте: Багатій Порошенко: «Я не залежу від жодного з олігархів»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ