Донбас
На брудній українській війні наживаються контрабандисти, пише оглядач The Guardian

«Усе, що залишилося від сталевої конструкції моста, – самотній стовп. Він стоїть у спокійних водах річки Сіверський Донець. Міст зруйнували два снаряди, що впали один за одним минулої зими, під час бойових дій. Відтоді українська армія та війська сепаратистів дали Жовтому спокій. Фронт потихеньку перетворився на безіменний кордон», – йдеться у статті, яку надрукувала The Guardian.

Жовте – село на кілька десятків будинків, розділене Сіверським Дінцем на північну й південну частини. За підсумками боїв перша належить до Луганської області України, а південна – до «ЛНР». Жителі півдня переправляються на північ за покупками, бо ціни на підконтрольних сепаратистам територіях утричі-вчетверо вищі, ніж під владою України. Жителі півночі возять дітей до розташованої на півдні школи. Після руйнування мосту лишився лише один спосіб сполучення – переправа з єдиним човном. Єдина переправа на всю довоєнну територію Луганщини. Всі дороги між «ЛНР» і новою Луганською областю перекриті, а мости зруйновані. У сусідній Донецькій області залишилося три мости, але вони перевантажені. Подорож польовою дорогою може закінчитися потраплянням в перестрілку або підривом на міні, повідомляє автор.

«Зруйновані мости навколо Луганська та нескінченні черги в Донецьку – результат жорсткої блокади, накладеної Києвом на підконтрольні сепаратистам території. Її правила поступово посилюються, доступ у заблоковані регіони та їхнє постачання стають все більш скрутними. З середини червня перевезення харчових продуктів і медикаментів дозволено лише вантажівкам з гуманітарних конвоїв», – йдеться в матеріалі.

«Через блокаду і різницю в цінах розростається контрабанда. Її масштаб багаторазово перевершує можливості маленького порома в Жовтому. У липні український президент Петро Порошенко дозволив створення семи мобільних підрозділів щодо боротьби з контрабандою, які патрулюють стежки і стежать за тим, хто перетинає кордон, – повідомляє автор. – Склад цих підрозділів свідчить про те, як мало населення довіряє окремим державним органам. Загони складаються зі співробітників митної та податкової служб, прикордонників, співробітників органів правопорядку і «добровольців» з цивільного населення».

Читайте: На українських блокпостах змінюється час і простір: 12 годин замість 40 хвилин, 40 км замість 160 км

«Наша роль – переконати громадськість, що мобільні підрозділи заслуговують на довіру, а також наглядати за іншими членами нашої групи», – наводить автор слова Родіона Шовкошитного, журналіста та активіста Майдану, який нині служить добровольцем у підрозділі, що базується в місті Авдіївка Донецької області. «Це небезпечна робота. На початку вересня за кілька кілометрів на північ від Жовтого було вбито трьох членів загону. Спочатку припускали, що на них напав підрозділ бойовиків з іншого боку «кордону». Проте, потім місцевий очільник (Георгій Тука, голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, – ред.) звинуватив у трагедії армію, яка у відповідь вказала на його наближених».

У присутності репортерів підрозділ, в якому служить Шовкошитний, затримав вантажівку з 10 тоннами м’яса, супроводжуваний п’ятьма озброєними співробітниками українського МВС. Доти загін затримував тільки солдатів, прикордонників і агентів спецслужб. «Це брудна війна, і породжена нею торгівля теж брудна, – визнає Шовкошитний. – Коли все це закінчиться, ми побачимо, хто повернеться з новою квартирою або з автомобілем… Якщо, звісно, вони повернуться».

Читайте: Підгузки для терористів: СБУ затримала незаконний вантаж на Донбасі

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ