Київ
Попри погрози Путіна, зараз у Києві здається, що війна йде десь далеко, пише Дежевськи

Своєрідність протистояння між Заходом і Росією через Україну полягає в тому, що «обидві сторони, але найпомітнішим чином Росія, знехтували можливостями для саботажу», вважає оглядачка The Independent.

У Києві здавалося, що є вибір з двох зол: або «заморожений конфлікт», або «Росія захопить ще більше українських територій», пише авторка. Дежевськи повідомляє, що минулого тижня приємно здивувалася, опинившись в Києві. За рік життя в місті начебто стало більш розміреним, додалося нових автомобілів. Цілі сім’ї святкували День Козака. «Здавалося, війна, якщо вона і йде, то десь дуже далеко», – пише автор.

«Можливо, багато українців змирилися із втратою не лише Криму, але й Донбасу?», – міркує кореспондентка. На її думку, рік тому в Києві не відчувалося особливого бажання відвойовувати їх силою зброї, але був лютий гнів через Крим і абсолютно нереалістичні надії на військову допомогу Заходу та європейське майбутнє України. На думку Дежевськи, тепер у Києві налаштовані незрівнянно більш реалістично і менш гнівно. Багато хто побоюється, що Захід втрачає інтерес до України. «Але, можливо, брак міжнародної уваги пішов на користь, переконавши українців, що їхня доля здебільшого в їхніх власних руках», – пише авторка.

Зміни в настроях було чітко помітні на форумі «Ялтинська європейська стратегія», який відвідала Дежевськи. «По-перше, мало хто з українських офіційних осіб серйозно критикував угоду «Мінськ-2», – пише журналістка.

По-друге, із західного боку навіть екс-генсек НАТО Расмуссен і заступник держсекретаря США Нуланд висловлювалися куди менш войовничо, хоч і наполягали, що Україна має право сама обирати собі альянси. «Говорячи про Росію, Нуланд навіть виправила сама себе, замінивши слово «агресія» на «тиск». Здавалося б, їй веліли не ставити під загрозу крихкий мир. Майже всі заявляли, що членство України в НАТО виключено», – йдеться в статті. За загальним враженням Дежевськи, і Захід, і Україна стали мудрішими.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, ватажок терористів Олександр Ходаковський каже, що Росія надсилає чіткі сигнали про те, що не хоче ескалації конфлікту. Натомість Москва вимагає, аби бойовики зосередилися на перетворенні їхніх тимчасових адміністрацій на повноцінний функціонуючий уряд за допомогою підготовлених Москвою чиновників. Таким чином Москва намагається ослабити тиск на свою економіку, яка переживає зараз важкі часи, та зосередитися на Сирії.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ