Обама
«У нас замість Президента – налякана дитина», – нарікає американський журналіст Обамі

Адміністрацію Обами піддали жорсткій критиці за нерішучість у зовнішній політиці. Про це пише оглядач телеканалу Fox News Ральф Пітерс у статті для The New York Post.

«Перше, що потрібно зрозуміти про Владіміра Путіна, – просто перемогти йому мало. Йому потрібно знищити противника – неважливо, внутрішнього чи зовнішнього, – вважає Пітерс. – Нехай те, що він творить, огидно, а його манери надто брутальні для верхнього Вест-Сайду, але цей хлопець – стихійне явище, людина, яка одним зусиллям волі перетворила розвалену країну та її заіржавілу армію на інструмент зміни світу. А наш здивований президент тим часом бурмоситься як старшокласниця, яку кинув бойфренд («Але Владімір, ти ж обіцяв!»)».

У короткочасній перспективі Путін має намір врятувати режим Асада і знищити всі опозиційні угруповання, за винятком ІДІЛ, щоби поставити перед усім світом питання руба: або Асад, або «Ісламська держава», пише автор. Іншими цілями Путіна автор вважає створення таких ситуацій на Близькому Сході і в Україні, щоби «наступний американський президент програв, ще навіть не сівши в крісло»: «У довготривалій перспективі Путін планує відновити велич Росії та славу найкращих днів царського режиму».

Щодо реакції США, то «через нашу суперечливу політику на Близькому Сході нам уже ніхто не вірить (навіть Ізраїль), нас ніхто не поважає і ніхто не боїться», шкодує автор. Пітерс упевнений, що «Президент Обама боїться Путіна. Фізично, відчутно, до мокрих підгузків». «Нову тезу», що «Росія тільки загрузне в цьому болоті, як Радянський Союз загруз в Афганістані», автор вважає неспроможною: «Вибачте, хлопці: якщо Обама не здатний вчитися на помилках, це не означає, що і Путін не здатний».

«У нас немає президента – замість нього у нас налякана дитина, яка дивиться фільм жахів і сама собі заплющує очі. І Путін про це знає», – підсумовує Пітерс.

 Як повідомляв Інформаційний Акцент, оглядач видання Der Spiegel Вайт Медик вважає, що близькосхідна політика Заходу провалилася. Зокрема, на його думку, «від Вашинґтона до Берліна немає нікого, хто був би готовий справді забруднити руки» на війні.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ