Байден
Байден закликав українських законодавців перетворити колишню радянську республіку на модель демократичних змін

Віце-президент США Джозеф Байден закликав українське керівництво приборкати владу олігархів, які панують у суспільстві, виконавши тим самим обіцянку, яку вони дали під час народної революції. Про це пише оглядач The New York Times Пітер Бейкер.

Виступаючи в парламенті України, Байден рішуче закликав законодавців відкласти убік особисті інтереси і перетворити колишню радянську республіку на модель демократичних змін. Згадавши провал Помаранчевої революції 2004 року, що не зуміла забезпечити міцні зміни, він закликав українців не допустити, щоби ця нагода знову вислизнула з рук. «Це ваш момент, – сказав Байден парламентарям. – Це ваша відповідальність. Кожен з вас (…) має зобов’язання скористатися можливістю, за яку заплачено жертвами, принесеними на Майдані».

Часом він кричав на депутатів, різко жестикулюючи, часом переходив на шепіт, а також погрожував пальцем, але неясно, чи досягло послання Байдена адресатів, зазначає автор. Законодавці сиділи мовчки під час його довгої лекції про корупцію. «Байден удостоївся овації єдиний раз – коли він сказав, що Росія завдала шкоди українському суверенітету і що США ніколи не визнають анексії Криму», – пише Бейкер.

Автор коментує: «Але його меседж українцям полягав, по суті, в тому, щоби вони навели у себе лад. Днем раніше він висловив припущення, що багато хто в Європі чекає «провалу» України, щоб у них не стало приводу продовжувати конфлікт з Росією». З урахуванням економічної ситуації, що швидко погіршується, в Україні найчастіше здається, що цей момент близько, пише Бейкер. Зокрема, велика частина падіння обумовлена ​​колапсом національної валюти, гривні, і невизначеністю в конфлікті з Росією, йдеться в статті.

Байден закликав капітально навести порядок у Генпрокуратурі, реформувати енергетичний сектор, забезпечити прозорість джерел доходу. Але аналітики сильно сумніваються, що український уряд, хоч якими б добрими були його наміри, зможе найближчим часом подолати корупцію, підсумовує автор.

Читайте: Порошенко похвалився здобутками, а Байден пообіцяв $190 млн. Україні

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Віце-президент США Джозеф Байден відвідав Київ з офіційним візитом. На зустрічі з нардепами він заявив, що Генеральний прокурор України Віктор Шокін має піти у відставку. Також Байден розкритикував зміни до Конституції та закон про вибори на окупованих територіях. Не вдоволений американський високопосадовець і роботою «уряду камікадзе» – він вважає, що цю команду треба «перезапустити».

Як відомо, 11 грудня Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк має виступити зі звітом про діяльність свого уряду перед депутатами Верховної Ради.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ