Путін, Ердоґан
І для Путіна, і для Ердоґана дуже важливо не видаватися слабким, вважають оглядачі

«Розбіжності між Туреччиною й Росією підживлюються схожістю їхніх лідерів», – такої думки дотримується оглядач The New York Times Ніл Макфаркуар.

«Проблема в тому, що ці два президенти надають дуже великого значення статусу і грають дуже ризиковано. І для Путіна, і для Ердоґана дуже важливо не видаватися слабким. Ні той, ні той не вміють ані відступати, ані вибачатися. У цьому сенсі вони як близнюки», – вважає болгарський політолог Іван Крастєв. «Їх обох частенько називають задиристими, безкомпромісними, схильними до націоналізму й авторитарності», – додає Макфаркуар, наводячи приклади.

Обидва лідери «схильні звинувачувати в невдачах зовнішні, міжнародні змови» і «обидва мають найвищу популярність всередині своїх країн, що дає їм відчуття безкарності». «Взагалі-то, за словами аналітиків, ці дві людини – таке точне віддзеркалення один одного, що навряд чи вони зможуть врегулювати конфлікт навколо збитого російського літака без втручання ззовні», – йдеться в статті. «Вони не довіряють один одному. З обох боків забагато амбіцій», – вважає Крастєв.

«Неясно також, чи спробують два лідери попрацювати над своїми розбіжностями на цьому тижні, – пише журналіст. – У вівторок обох очікують на міжнародній конференції з кліматичних змін у Парижі. Ердоґан сказав, що телефонував у Кремль, щоби запропонувати зустрітися в кулуарах конференції. Єдиною публічною відповіддю Путіна поки що став виданий пізно увечері в суботу указ зі списком туманно сформульованих економічних санкцій проти Туреччини».

«Врешті-решт, тривала конфронтація з Туреччиною, гаряча чи холодна, може виявитися на руку Путіну: можливо, вона прискорить бажане скасування західних санкцій, накладених на його країну після анексії відібраного в України Криму. Якщо у спекотній московській антизахідній критиці зміниться мішень, це може поліпшити відсторонені відносини Росії із Заходом», – резюмує Макфаркуар.

Читайте: Заради вибачень Ердоґана Путін готовий завдати сильного удару по економіці РФ, – Tagesanzeiger

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 28 листопада Росія запровадила санкції проти Туреччини, які передбачають заборону на ввезення окремих турецьких товарів, обмеження діяльності турецьких організацій в Росії, а також заборону на чартери між країнами. У свою чергу, Україна готова стати гарантом продовольчої безпеки Туреччини. Зокрема, наша держава готова збільшити поставки в Туреччину зерна, кукурудзи та олії у разі обмежень з боку інших постачальників.

Як відомо, з 1 січня 2016-го року Росія скасовує безвізовий режим із Туреччиною. У свою чергу, федеральне агентство з туризму Російської Федерації («Ростуризм»)  заборонило туроператорам продавати путівки до Туреччини. Також Росія готова згорнути спільні бізнес-проекти і відмовитися від військового співробітництва з Туреччиною через інцидент із російським бойовим літаком Су-24.

25 листопада над Сирією був збитий фронтовий бомбардувальник Су-24 російської авіагрупи. За даними турецької влади, російський літак, перед тим як його збив турецький винищувач F-16, не реагував на попередження. Літак впав в сирійській провінції Латакія біля кордону з Туреччиною, де базується російська авіація.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ