Путін
Путін втрачає контроль над польовими командирами на Донбасі

«Улаштувавши таємну війну на сході України, Владімір Путін уклав угоду з дияволом». Про це написав в своїй статті в The International New York Times Адріян Каратницький, старший науковий співробітник Atlantic Council, передає newsru.ua.

«Він передоручив польовим командирам, найманцям і злочинцям ведення значної частини бойових дій», – продовжує автор. Отож, зазначає Каратницький, зрештою на сході України «встановилася клептократія польових командирів» і «навіть контроль Москви над подіями» опинився під загрозою. «У цих сепаратистських анклавах панують добре озброєні кримінальні мережі, лідери яких відіграють ключові ролі в місцевій політиці як формально, як урядових лідерів, так і неформально, як ватажків банд з власною територією», – зауважує автор.

На думку Каратницького, Путін відтворює модель, випробувану в Чечні понад 10 років тому. «Опір у Чечні було зламано, як і сподівався Кремль, але ціною того, що місцевому польовому командирові, який завів власну потужну армію, дозволили досягти майже повного суверенітету», – йдеться в статті. На думку автора, тепер Кремль повторює цю політику у східній Україні, і результати схожі. «Хоча лідери Донецька і Луганська залежать від навчання і зброї, яку надає Росія, їхня фінансова незалежність на кримінальній основі також стимулює в них бажання вести свою гру», – пише автор.

«Злочинність, що наростає на сході України, вихлюпується і в Росію», – йдеться в статті. Російські спецслужби не вітають поширення злочинності і появу добре озброєних сил поблизу південно-західного кордону. «Власне, їх підозрюють у причетності до низки вбивств, жертвами яких стали деякі недисципліновані місцеві ватажки», – зазначає автор, нагадуючи про загибель Олексія Мозгового.

Тож, у цілому, війна Путіна в Україні виходить з-під його контролю, підсумовує автор.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ