Обама-Путін
Обама міркує, чи варто вести переговори з Путіним

Президент США Барак Обама міркує, чи варто вести переговори з господарем Кремля Владіміром Путіним щодо сирійської кризи, коли вони разом опиняться в Нью-Йорку на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, пише The New York Times.

«Нещодавнє розгортання російських озброєнь і техніки в Сирії розпалило суперечки в адміністрації Обами, що робити з Росією: вести діалог чи спробувати її ізолювати, – пишуть журналісти Пітер Бейкер та Ендрю Е.Крамер. – Якщо вважати, що Україна і Сирія – зони найважливіших на планеті конфліктів, то деякі американські чиновники закликають вирішувати обидві ці проблеми через Москву, і, значить, переговори необхідні. Інші чиновники побоюються: домовленість про зустріч зіграє Путіну на руку і стане незаслуженою нагородою за задерикуватість на міжнародній арені».

На думку авторів статті, інстинктивні схильності самого Обами підштовхують його радше до переговорів, як він показав на прикладі Ірану та Куби, давніх ворогів Сполучених Штатів.

Кремлівський хід у Сирії застав адміністрацію Обами зненацька, наміри Путіна не зовсім зрозумілі, визнають Бейкер і Крамер. Це один з резонів на користь зустрічі: якщо в системі ухвалює рішення одна людина, то треба зустрітися з нею. Але для Обами, який усередині домагається ізоляції Путіна в якості покарання за порушення суверенітету України, така зустріч стала б чимось на зразок розвороту на 180 градусів.

Стосунки в Обами та Путіна не склалися з 2009 року, коли вони вперше зустрілися особисто. «Як кажуть радники та аналітики, Путін вважає Обаму слабаком, а Обама Путіна – хуліганом», – йдеться в статті. Нині держсекретар США Керрі ратує за діалог з Росією, але дехто в Білому домі і Держдепартаменті побоюється, що зустріч у Нью-Йорку тільки додасть Путіну сміливості, передають журналісти.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент Сирії Башар Асад заявив, що на Заході проти нього та російського президента Владіміра Путіна ведеться пропагандистська кампанія з метою зміни керівництва в Сирії та Росії.

Читайте: Сирійський трюк Путіна розколов адміністрацію США – у Білому домі схильні до контактів із Кремлем

БЕЗ КОМЕНТАРІВ