Путін
Путін не хоче втрат, зазначає The Bloomberg View

«Є вагома причина, за якої президент Владімір Путін не виграє війну для Башара Асада. Як і у випадку з «обмеженою військовою участю» Росії в конфлікті на сході України, Путін не хоче втрат, бо навіть його потужна пропагандистська машина не зможе їх приховати», – зазначає оглядач The The Bloomberg View Леонід Бершидський, коментуючи визнання Росією «першої втрати в ході бойових дій в Сирії».

За даними опитування «Левада-Центру», проведеного на початку жовтня, 46% росіян стурбовані тим, що Росія може загрузнути в Сирії, як в Афганістані в 1980-х роках. «Путін – авторитарний лідер, але він прислухається до громадської думки», – зазначає журналіст. Враховуючи нестабільну економічну ситуацію в Росії, ознаки катастрофи в дусі Афганістану можуть швидко зменшити його підтримку населенням.

Під час української кампанії тактика Кремля полягала в тому, щоби відповідати на будь-яке згадування про жертви спростуваннями. Нині «Путін категорично заперечує наявність будь-яких планів ввести сухопутні війська в Сирію. Хоча його дії в Україні повністю знецінили подібні спростування, цього разу він, можливо, говорить серйозно», – вважає автор.

«Це погані новини для Асада. Його наземний наступ за підтримки російських ударів з повітря був повільним і не надто успішним», – йдеться в статті. На думку Бершидського, якщо сирійська армія буде зупинена, то ймовірність того, що Росія прийде на допомогу, як це бувало у вирішальні моменти у східній Україні, мала.

За даними «Левада-Центру», 49% росіян вважають, що Москва укладе угоду з Заходом. «Путін виграє більше, виправдавши ці очікування, ніж загрузнувши в чомусь, що нагадує Афганістан-2», – підсумовує автор.

Читайте: Росіяни не проти оплачувати примхи Путіна в Сирії, – The Financial Times

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ