The Times: «Посіпаки Путіна по всьому світу стали аж надто зручними для Кремля»

посіпаки
«Друзі» Путіна, «уявляючи себе охоронцями духу часу, лобіюють виняткове право Москви зберегти за собою сферу інтересів»

«Усі вони стали «корисними ідіотами» Путіна – ці грецькі міністри в гавайських сорочках, ці довговолосі іспанські противники заходів суворої економії, ці депутати від виборчого округу Північний Іслінґтон», – пише Роджер Бойз у The Times, маючи на увазі грецького прем’єра Ципраса (а також міністра фінансів Варуфакіса, знаменитого своєю слабкістю до неформального стилю одягу) і двох відомих парламентаріїв – Іґлесіаса Туріона (Іспанія) і Корбіна (Велика Британія).

«У критичний момент ці загалом мимовільні посіпаки раптом стали аж надто зручними для Кремля. Росія підбадьорює свою армію, українська мирна угода накрилася, і Москва замислилася про те, що їй треба підправити умови своєї дискусії із Заходом, перш ніж робити наступний стратегічний хід», – пише Бойз.

Думка про те, що світ може змінюватися без попереднього дозволу Кремля, ніколи не буде прийнята тією частиною населення Західної Європи, яка не любить Америку і дотримується лівих поглядів. І зараз ці люди, «уявляючи себе охоронцями духу часу, лобіюють виняткове право Москви зберегти за собою сферу інтересів», зазначає автор.

«Справжній стимул для реабілітації Путіна корениться у відчутті, що Центральна Європа географічно приречена на обмежений суверенітет. Та більше того: що суспільства Сходу, які затрималися у розвитку з історичних причин, найкраще функціонують під управлінням сильних лідерів, що вписалися в міжнародну систему», – йдеться в статті.

«Ясно, що Путін не зійде з воєнізованого експансіоністського курсу», – переконаний Бойз. « На його думку, мирні переговори підточують мужність. Він серйозно сприймає Євразійський економічний союз як спробу створити багатонаціональну спільноту, яка замітає під килимок питання прав людини і зосереджена на розбудові процвітання. Якщо ліві партії та угруповання хочуть підлизатися до Путіна – ось яку програму їм треба прийняти», – підсумовує автор.

Читайте: Спецслужби США підозрюють, що Греція може передавати секрети НАТО Кремлю

За матеріалами InoPressa

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ