Путін
Путін воліє перекласти фінансові витрати на відбудову Донбасу на Київ

У викраденні колишнього спікера «парламенту ДНР» Пургіна 5 вересня брали участь російські спецслужби. Про це пише російський РБК з посиланням на британський The Times.

За інформацією британського видання, яке посилається на дані української розвідки, спецслужби РФ утримували Пургіна з дружиною п’ять днів після викрадення. Відзначається, що зміщення Пургіна і заміна його представником «ДНР» на переговорах контактної групи Пушиліним свідчить про те, що Кремль хоче рухатися до реалізації мінських угод від лютого 2015 року. Про це може свідчити також те, що інтенсивність боїв на Донбасі протягом останнього місяця різко знизилася.

Газета наводить зміст одного з документів СБУ, в якому йдеться, що «головним пріоритетом для Кремля зараз є здача «ДНР»-«ЛНР» Україні на російських умовах». Росія, як йдеться в документі, не порушуватиме територіальну цілісність України та перекладе фінансові витрати на відбудову Донбасу на Київ.

Як зазначає видання, Пургін раніше користувався підтримкою російської влади, проте почав заважати, коли Кремль вирішив зробити своїм пріоритетом Сирію, а не Україну. За словами колишнього лідера «ДНР» Бородая, які наводить видання, «Пургін був незалежною фігурою і проводив свою політичну лінію».

За словами опитаних The Times західних дипломатів, політика Росії в Сирії може бути використана як козир для отримання поступок в переговорах щодо Україні. Дипломати вважають, що промова Владіміра Путіна в Генасамблеї ООН 27 вересня матиме ключове значення.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Пургін був зміщений в ніч з п’ятниці на суботу, 5 вересня. У суботу він був затриманий у Донецьку. З того часу і до 8 вересня, як розповів сам Пургін, він перебував під арештом в приміщенні «міністерства держбезпеки ДНР». Після звільнення з-під арешту він заявив, що не боротиметься за місце спікера і, найімовірніше, залишить «народну раду». У свою чергу, Пушилін 7 вересня назвав брехнею і «вкиданням української сторони» інформацію про арешт Пургіна. За його словами, Пургін потрапив під вплив глави апарату «народної ради» Алєксандрова і проводив неправильну політику щодо депутатів. Алєксандров зараз перебуває в розшуку.

Читайте: Сирійський трюк Путіна розколов адміністрацію США – у Білому домі схильні до контактів із Кремлем

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ