допінг
Росія опинилася в епіцентрі допінгового скандалу

«Росія сміється в обличчя спортивної юстиції», – пише оглядач Метт Дікінсон у The Times. «Коли інспектори FIFA спробували розкопати, як Росія отримала право на проведення ЧС-2018 з футболу, співробітники російських відомств стали стверджувати, що комп’ютери знищено. Отакої!» – пише автор.

А «коли в грудні минулого року комісія WADA приїхала розкривати випадки поширеного допінгу в Росії, вона виявила, що 1417 проб були знищені самим керівником московської лабораторії, який був зобов’язаний їх зберігати. Григорій Родченков сказав, що неправильно, мовляв, зрозумів інструкцію. О боже!», – продовжує Дікінсон. «У спорті, як і в багатьох інших сферах, Росія сама собі пише закони. Їхні спортсмени, їхні правила, їхнє шахрайство; і Кремль благословляє все, щоб за допомогою допінгу добути олімпійське золото», – йдеться в статті. «Якщо президент IAAF лорд Коу хоче врятувати своє місце, а вже тим більше свій вид спорту, надійний вихід – санкції та включення Росії в «чорний список», – пише автор про знаменитого британського бігуна, нового голову легкоатлетичного відомства.

Паунд сказав, що недопущення Росії на Олімпіаду 2016 року має бути крайнім засобом – «атомною зброєю», як він висловився. «Але Коу не повинен боятися натискати «червону кнопку», – йдеться в статті. IAAF вже виявилася співучасницею. І Паунд продемонстрував, що ця організація ухилялася, не надто прагнула викривати скандал у Росії. Тепер Коу повинен довести, що у війні з допінгом він непохитний на ділі, а не лише на словах, підкреслює Дікінсон.

«Паунд говорив, що реабілітація Росії можлива за кілька місяців. Але мало хто поділяє його оптимізм, оскільки міністр спорту Мутко, який був у курсі, який розмах отримав допінг, тепер, як передбачається, почне наводити лад», – йдеться в статті. Видання також нагадує, що Мутко курирує ЧС-2018 з футболу. «Цим святом футболу керує політик, якого тепер звинувачують у причетності до найгіршого за десятки років допінгового скандалу, спонсорованого державою», – пише газета.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Росія опинилася в епіцентрі допінгового скандалу. Зокрема, комісія Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) у своєму незалежному звіті звинуватила Всеросійську федерацію легкої атлетики (ВФЛА), Російське антидопінгове агентство (РУСАДА) та тренерів з легкої атлетики у використанні заборонених препаратів для підготовки спортсменів до змагань.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ