Порошенко-Путін
Від Порошенка вимагають дотримання Мінських домовленостей, які постійно порушує Путін

Перемир’я «Мінськ-2», підписане в лютому Києвом і Москвою, – один із прикладів найгіршого виконання угоди, вважає редакція The Wall Street Journal.

«Спочатку Кремль порушив свої обіцянки припинити військові дії з боку російських сил і підтримуваних Кремлем заколотників на східній Україні, – пише авторитетне американське видання. – Тепер спроби Києва виконати свою частину угоди викликають політичну кризу серед «хороших хлопців «цього протистояння».

Зіткнення біля будівлі українського парламенту в понеділок, як видається, були поодиноким випадком, але вони дають зрозуміти, до якої міри Києву важко підтримувати закон і порядок: невдоволення націоналістів зростає, і уряд веде війну, яку повинні були припинити Мінські домовленості, зазначається в статті.

Напад із застосуванням гранати стався під час протестної акції проти поправок до Конституції, що розширюють повноваження місцевих органів влади, нагадує видання. «Проблема полягає в тому, що президент України Петро Порошенко перебуває під тиском західних союзників, котрі вимагають від нього дотримання Мінських домовленостей, незважаючи на те, що російський президент Владімір Путін порушує їх», – вважають автори статті. Критики Порошенка виступають проти внесення поправок до Конституції під час війни і стверджують, що в існуючому вигляді вони загрожують дати занадто багато автономії Донецькій та Луганській областям. «У цьому перемир’ї є переможець, і це не та країна, яка залишилася від вільної та демократичної України», – підсумовують автори статті.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, лідер фракції «Самопоміч» Олег Березюк не виключає, що парламент повернеться до першого читання законопроекту про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації.

Нагадаємо, у понеділок, 31 серпня, під Верховною Радою сталися сутички між силовиками та мітингувальниками, які вимагали не ухвалювати зміни до Конституції. Після голосування біля будівлі парламенту почалися масові заворушення. За останніми даними, внаслідок зазначених сутичок понад 150 людей дістали травм різного ступеня тяжкості, три людини загинули.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ