санкції
ЄС продовжить санкції проти Росії, незважаючи на допомогу в Сирії

Незважаючи на зміцнення зв’язків Євросоюзу, в першу чергу Франції, з Росією заради боротьби з тероризмом, ЄС не збирається пом’якшувати санкції щодо РФ. Європейські лідери не хочуть отримувати допомогу від Москви «ціною України». Цю позицію висловили чиновники і дипломати в Берліні, Лондоні та Парижі, пише  The Wall Street Journal.

«Будь-яка зміна позиції США і Європи щодо України буде шкідливою не тільки для України, але й для самої Європи», – заявило у розмові з виданням джерело, близьке до українського уряду. Наразі, як наголосив високопосадовець ЄС, ознаки зміни позиції європейських країн з продовження антиросійських санкцій відсутні. «Зараз є спільне розуміння того, що санкції повинні бути продовжені», – заявив співрозмовник видання.

Крім того, міністр закордонних справ Латвії Едґар Рінкевичус повідомив, що в понеділок, 16 листопада, на зустрічі глав МЗС не обговорювалося питання перегляду антиросійських санкцій, що могло б спонукати Москву вести спільну боротьбу проти «Ісламської держави».

На минулому тижні стало відомо, що офіційне рішення про продовження санкцій Євросоюзу проти Росії, найімовірніше, буде ухвалено на саміті ЄС 18 грудня. Передбачається, що термін дії обмежувальних заходів буде продовжений ще на півроку. Європейський союз прив’язав скасування чорних списків до повної реалізації мінських домовленостей щодо України. Але до теперішнього часу Росія цю умова не виконала.

Після серії терактів в Парижі і заяв Президента РФ Владіміра Путіна саміті G20 в Туреччині, що стартував через день після трагічних подій, ЗМІ все частіше стали говорити про РФ як про провідну фігуру в переговорах з питання протистояння «ІД». При цьому журналісти підкреслюють, що першою країною, що відгукнулася на ідею створення «великої коаліції» проти «Ісламської держави», стала Франція.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ