Путін
Професор Колумбійського університету Стівен Сестанович нарахував «трьох Владіміров Путіних»

Переглянувши щорічне звернення Президента РФ до Федеральних зборів за 2015 рік, професор Колумбійського університету Стівен Сестанович нарахував «трьох Владіміров Путіних». «Усі вони важливі, і у кожного є послання до західних дипломатів», – пише він у The Wall Street Journal.

«Перший Путін буде господарем заголовків. Це президент-воїн, який закликає світ підтримати його «антитерористичну» кампанію в Сирії та погрожує всім, хто стоїть на шляху», – йдеться в статті. Саме цей президент, на думку автора, назвав турецький уряд «правлячою клікою», припустивши, що його керівники втратили глузд, і пообіцяв й надалі мститися за російський військовий літак, збитий на сирійсько-турецькому кордоні. «Навіть за стандартами путінської театральності це звучало доволі дико. Його конфронтація з Туреччиною ось-ось стане ще маруднішою», – вважає Сестанович.

«Другий Путін був невидимий. Це президент-воїн, який влаштовує кризу, аж наприкінці промови («такої ж довгої, як виступи Фіделя Кастро») виголосив одну фразу про Крим. Але про кризу на сході України він не сказав ані слова. На думку Сестановича, Путін ще не готовий прийняти поразку, але розуміє, що про перемогу не може бути й мови. Політолог зазначає, що Заходу варто пам’ятати про це на другому етапі протистояння Туреччини та Росії: «Путін каже дуже жорсткі речі й б’є багато посуду, проте він знає свої межі і реагує на відсіч».

Третій Путін говорив про російські внутрішні справи, головним чином, про економічний спад. «Загалом, ця частина виступу була похмурою, в ній звучало навіть присоромлення», – вважає автор. У ній не було обіцянок зростання, натомість прозвучала тема урядової корупції. «За всієї культивованої Путіним істерії – рік України, потім Туреччина – він не може ігнорувати того, про що думає російський народ: занепокоєння про збудовану ним хижацьку систему. Рано чи пізно йому або його наступнику доведеться їй давати раду», – резюмує Сестанович.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ