олланд -путін
Олланд повернувся обличчям до Москви, Обама воліє не йти на зближення

Франція може стати для Росії «швейцаром, що відчиняє двері в Європу»: широкий альянс для боротьби з «ІДІЛ» дає Кремлю шанс на зняття санкцій ЄС і допуск до обговорення майбутнього Сирії і, можливо, України, пише The Washington Post.

«У середу французький Президент закликав світові держави переступити через свої «інтереси, які іноді не збігаються», щоб об’єднатися в боротьбі з «Ісламською державою». У вівторок він поговорить про це у Вашинґтоні з президентом Обамою, а потім вирушить до Москви», – повідомляє видання.

В останні дні здавалося, що Росія та США прямо-таки конкурують одне з одним у знищенні військових цілей у Сирії, але їхня співпраця передбачає лише взаємні повідомлення, з тим щоби літаки не працювали в одному повітряному просторі одночасно, йдеться в статті. Адміністрація і досі недовірливо ставиться до прагнення Путіна створити велику військову коаліцію в боротьбі з «ІДІЛ» і, зокрема, обмінюватися розвідданими. Спочатку треба перевірити, чи готовий Путін докласти зусиль до виконання політичної угоди з припинення сирійської громадянської війни і перестати бомбити сирійських повстанців, які прагнуть повалити Башара Асада, йдеться в статті.

«Ми почекаємо і подивимося, чи правда Росія приділятиме більше уваги мішеням, що мають стосунок до ІДІЛ», – сказав у середу Обама. США вітають спроби Олланда домогтися більш щільної координації з Росією, але адміністрація висловила сподівання, що під час зустрічі з Путіним він буде підкреслювати необхідність того, щоби Москва допомогла швидше покласти край сирійській громадянській війні, щоби повністю зосередити увагу на бойовиках.

Франція згодна з думкою Обами, що продовження правління Асада і його «війни проти власного народу» – родючий ґрунт для розростання терористичного угруповання. «Ми здійснюємо удари разом з росіянами та американцями, тому що у нас спільний ворог – «ІДІЛ», – сказав у середу посол Франції у США Жерар Аро. – Дуже важливо перетворити нашу військову коаліцію на політичну, а також провести політичний перехід у Сирії». За словами Аро, під час майбутніх візитів Олланд сподівається донести до Обами і Путіна думку, що «ми не можемо чекати 18 місяців, два роки; ми повинні вирішити це негайно».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Олланд оголосив війну «Ісламській державі». Також він заявив, що домагатиметься об’єднання зусиль із США та Росією для знищення терористичної організації «ІД». Нагадаємо, увечері 13 листопада в Парижі відбулася серія терористичних атак.

Читайте: Порошенко про коаліцію з Кремлем: «Велика помилка – довіряти Путіну»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ