На погляд Келба, Путін вважає «нірваною» якусь «слов'янську конфедерацію Росії, Бєларусі та України».
На погляд Келба, Путін вважає «нірваною» якусь «слов’янську конфедерацію Росії, Бєларусі та України».

Тема війни в Україні зникла з перших шпальт газет, зазначає в своїй статті в The Washington Post Марвін Келб, співробітник Pulitzer Center і Brookings Institution. Одна з причин – потік інших новин. «Але є й інша, так само важлива причина. Путін, як здається, виграв свою маленьку війну в Україні, і його західні критики спостерігають збоку, клекочучи від безсилого обурення», – йдеться в статті.

На думку автора, минулого літа Путін вирішував, що робити – укласти компромісну угоду з Порошенком чи відкрито відправити на війну свої війська й танки. Здавалося, українська армія ось-ось розгромить заколотників. «Путін подвоїв зусилля і наказав своїм силам перейти кордон і відбити український наступ. Він, вочевидь, хотів довести Порошенку і його західним покровителям, що у війні між Росією та Україною переможе Росія», – зазначає автор.

Через кілька тижнів Путін і Порошенко домовилися про припинення вогню, яке, як пише автор, «передбачувано, його не дотримувалися». На початку поточного року канцлер Меркель домовилася про інше перемир’я. Але, на погляд автора, Меркель і Обама знали: воно багато в чому залежить від того, чи визнає Порошенко лідерів сепаратистів і чи надасть їм статус автономії у складі України. «Для Порошенка це було і залишається гіркою пігулкою. Він стикається з запеклим опором правих екстремістів і керує вразливою країною, де зараз серйозні економічні та політичні проблеми. Ще важливіше, що тепер він знає: ані Німеччина, ані США не будуть воювати за Україну», – йдеться в статті.

Як пише автор, за цих обставин Путін «заморозив» конфлікт і тепер «значно більшою мірою, ніж західні лідери, може впливати на розвиток ситуації в економіці, політиці та дипломатії в Україні, а за необхідності контролювати її».

Келб зізнається, що часом мріє за помахом чарівної палички перемістити Україну в Західну Європу. «Але це неможливо. В Україні завжди буде спільний кордон з Росією, так само, як у неї спільна культура, мова і релігія з Росією», – стверджує він. А Росія – «панівна держава в Східній Європі, і жодне реалістичне розв’язання поточної кризи неможливе, поки Росія та Україна не укладуть між собою прийнятну тимчасову угоду», – йдеться в статті.

На погляд автора, Путін вважає «нірваною» якусь «слов’янську конфедерацію Росії, Бєларусі та України». Російський лідер «натякнув, що згодом хотів би влаштувати конференцію на зразок Ялтинської, на якій він та інші світові лідери перекроять карту Європи після 1991 року», – йдеться в статті. На думку Келба, це малоймовірно, але Путін вважає, що час є, а його західні супротивники – слабкі, роз’єднані, корумповані і, можливо, готові на угоду.

Читайте: Die Welt: Україна потребує міжнародного статусу, аби конфлікт не загострився до рівня Карибської кризи

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ