Путін
РФ будує воєнні бази на українській території, розгорнула в захоплених районах 9 тис. свого війська та зосередила біля кордону ще 50 тис.

«Майже шість місяців тому Росія погодилася на негайне перемир’я у східній Україні, але її сили щодня продовжують вести артилерійський та ракетний обстріл українських позицій», – підкреслює редакція The Washington Post.

За даними України та НАТО, РФ будує воєнні бази на українській території, розгорнула в захоплених районах 9 тисяч свого війська та зосередила біля кордону ще 50 тисяч. «Рада національної безпеки України попередила минулого місяця, що Москва завершила підготовку до нового наступу за трьома різними напрямками з території, яку вона на даний момент контролює», – нагадує видання.

І як західні уряди протистоять цій агресії? Минулого місяця адміністрація Обами дещо продовжила санкції проти Росії, а Пентагон оголосив, що підготовку українських спецпідрозділів буде продовжено, і, попри те, США приєдналися до Франції та Німеччини в чиненні політичного тиску на уряд України, пише видання.

Від часу зустрічі у травні держсекретаря Джона Керрі та президента Росії Владіміра Путіна американські чиновники чинять тиск на демократично обраного президента Петра Порошенка та прозахідну адміністрацію з тим, щоби прийняти конституційні зміни й дозволити вибори, які б зробили законною владу, встановлену Росією у східній частині України, та надати захопленим районам особливий правовий статус. Минулого місяця парламент України неохоче дав попередню згоду на зміни, після того, як Порошенко попередив законодавців України, що доведеться зіткнутися з Росією без союзників, якщо ці зміни не ухвалити.

Політична формула була нав’язана Росією в рамках так званих угод «Мінськ–2» в лютому. Німеччина, Франція та Україна домовилися про це у відчайдушній спробі зупинити ескалацію військового конфлікту. Обстріли зменшилися, але ніколи не припинялися; Росія та її довірені особи ніколи не дотримувалися умов припинення вогню. Втім, тепер німецькі та французькі уряди звернулися по допомогу до адміністрації Обами, щоби вона в односторонньому порядку змусила українців дотримуватися обтяжливих політичних умов «Мінська–2», які передбачають повністю включити контрольовані Росією райони в політичну систему України.

«Замість того, щоби легітимізувати маріонеткову проросійську структуру, Україні більше б пішло на користь ізолювати анклав і змусити Москву утримувати його, як це роблять з подібними анклавами Грузія та Молдова, – наголошує американське видання. – Адміністрація Обами, зі свого боку, повинна робити більше, щоби зміцнити оборону України, утримуючи Росію від наступу, яким вона погрожує». Автори редакційної статті рекомендують «сказати європейським союзникам, що політичне рішення, яке вони намагаються накинути, нездійсненне і хибне».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський вважає, що в разі невиконання російсько-терористичними військами Мінських домовленостей Україна має влаштувати короткочасну економічну блокаду окупованих територій та силовим шляхом повернути їх під контроль центральної влади.

Читайте: Кремль готує на Донбасі криваві провокації, страшніші за збиття «Боїнга», – РНБО

За матеріалами InoPressa

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ