Путін
Путін відчуває свій шанс захопити шматок Сирії

«У Владіміра Путіна є дар винюхувати можливості. Його можна назвати Влад-нюхач (Vlad the Inhaler – посилання до прізвиська Дракули: Vlad the Impaler, – InoPressa). Дивлячись на дестабілізовані мільйони біженців, які прямують до Європи, і слухаючи визнання президента Обами про відсутність у нього стратегії для Сирії, – пише The Washington Times, – Путін, здається, готовий битися об заклад, що варварська п’ятирічна громадянська війна рухається до кульмінації».

Автори редакційної статті критикують Асада за «нестримне насильство», яким він відповів на заклики сирійських релігійних та етнічних груп провести реформи в країні, а Обаму – за «порожні обіцянки» стримати сирійського диктатора, а також за «роман з муллами».

«Виступаючи у Владивостоці, Путін сказав, що сирійський режим готовий укласти угоду. Однак зміцнення російських баз у порту Латакія може означати, що в очікуванні розвалу Сирії Путін тягнеться за шматком цього трупа, над яким панують його союзники-алавіти. Це не дуже хороша новина для Америки, президент якої невпевнено орієнтується в ситуації та може запропонувати лише боязку подобу політики і стратегії дій в цьому регіоні», – пише видання.

США вважають, що Москва готується до військової операції в Сирії. Однак німецький експерт з питань Росії Ганс-Геннінг Шредер не поділяє цього погляду. Інтерв’ю публікує швейцарська Tagesanzeiger. Росія «постачатиме озброєння, можливо, військових радників. Але я не вірю, що Росія візьме участь у військових діях в Сирії, поки війну в Україні не буде доведено до більш-менш стабільного завершення», – сказав Шредер.

Москва підтримувала Асада з самого початку, зазначив політолог. Він бачить три причини: «традиційні зв’язки Росії з режимом Асада», спроба не допустити США і НАТО в цей регіон («проамериканський опозиційний уряд сприймається як загроза») і, нарешті, «побоювання, що терористична організація «Ісламська держава» може пермогти і стати реальною загрозою вже для Росії».

Якщо Росія все ж направить свої війська до Сирії, це «не зупинить війну, а, навпаки, ще більше розпалить її», вважає політолог та наголошує, що російська армія ще слабка. «З 2008 року її почали реформувати. Під час окупації Криму можна було побачити, що вже з’явилися боєздатні підрозділи, але це не стосується всієї російської армії, – пояснив експерт. – Ядерні сили, завдяки яким Росія є рівнозначною США світовою державою, в Сирії не можна застосувати, а неядерні сили лише починають готуватися до так званих «конфліктів низької інтенсивності».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Росія почала будівництво військово-повітряної бази в Сирії, з якою можна буде здійснювати авіаудари проти «ІД», щоби підтримати режим Башара Асада. Британська The Times писала, що Росія направляє військових і зброю для захисту режиму Асада. Видання оприлюднило відео із військовими в Сирії, на якому чути російську мову.

7 вересня, офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова визнала, що Російська Федерація поставляє озброєння сирійській владі.

Зазначимо, що за інформацією позаштатного радника міністра інформаційної політики України Олександра Бригинця, проросійських бойовиків на Донбасі активно вербують найманцями в Сирію: «Мотивація: тут скоро все закінчиться і що будете робити? Тут, якщо не чужі, так свої застрелять ані грошей, ані статусу, ані слави. А там, мовляв, і гроші, і слава, і статус, і робота надовго».

Читайте: «Береженого Бог береже»: Болгарія закрила небо від Росії

За матеріалами InoPressa

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ