місцеві вибори
Гарячими точками на місцевих виборах називають Маріуполь, Закарпаття, Харків, Дніпропетровськ, Одесу та Херсон

У Тернополі 20 жовтня у видавництві «Терно-граф» виявлено тисячі необлікованих бюлетенів для голосування на місцевих виборах, хоча офіційно усі бюлетені було передано до ТВК ще 16 жовтня. Про це повідомляє Zaxid.net.

Як повідомив із місця події народний депутат Тарас Пастух, також у друкарні виявили пластини, з яких друкували бюлетені. «Досі пластини не знищені, як того вимагає виборче законодавство і не складений відповідний акт», – зазначив Тарас Пастух.

За його словами, про те, що протокол про знищення пластин, на яких друкувалися бюлетені не складений, а самі пластини не знищені, повідомив 20 жовтня представник у ТВК. «Ми приїхали на друкарню і зафіксували тисячі чистих бюлетенів. У нашій присутності тільки почали нищити пластини. А частину з них взагалі довелося шукати по всій друкарні. Тобто від 16 жовтня і до сьогодні ті всі пластини залишалися без контролю територіальної комісії, будь-якого суб’єкта виборчого процесу і ми можемо припустити, що таких бюлетенів було надруковано вдвічі чи втричі більше, ніж необхідно», – зазначив Тарас Пастух.

Зараз у видавництві працює слідча група, допитують працівників друкарні, викликано членів ТВК. Офіційний коментар з приводу цих подій буде оприлюднено 21 жовтня.

Раніше прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк просив МВС жорстко присікати спроби підкупу виборців і членів комісій на майбутніх місцевих виборах, а також попередити керівників виборчих комісій про кримінальну відповідальність за спроби фальсифікацій.

Зазначимо, «гарячими точками» на місцевих виборах-2015 керівництво ЦВК та моніторингових організацій (зокрема, КВУ, «Опора») називають Маріуполь, Закарпаття, Харків, Дніпропетровськ, Одесу та Херсон. При цьому найбільш складною ситуація досі зберігається в Маріуполі, де друкарня Ріната Ахметова надрукувала тисячі зайвих бюлетенів, що викликало крайнє обурення місцевих активістів – кілька десятків кандидатів у депутати міськради та журналісти зібралися на мітинг під стінами друкарні «Приазовский рабочий».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, всі надруковані для Закарпатської області бюлетені – близько 900 тисяч – визнано недійсними через помилку в назві партії «Об’єднання Самопоміч».

Читайте:  «Опора» зафіксувала майже сотню випадків підкупу виборців

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ