606x340_319841
Токіо погодився виплатити компенсації 46 «жінкам для втіхи», які постраждали від насильства під час Другої світової війни

Японія визнала відповідальність за сексуальну експлуатацію корейських жінок у роки війни. Таким чином було врегульовано історичну суперечку щодо одного з найболючіших питань у відносинах двох країн після Другої світової війни. Про це заявили міністри закордонних справ двох країн під час зустрічі в Сеулі, передає Reuters.

За словами глави японського МЗС Фуміо Кісіди, Японія відчуває «глибоку відповідальність» за сексуальну експлуатацію корейських жінок у роки Другої світової війни (японська сторона називала їх «жінками для втіхи»). Крім того, міністр заявив, що Токіо готовий виділити кошти на допомогу жінкам, які в роки війни зазнали насильства. У Південній Кореї в живих з них залишилося 46.

Кісіда також зазначив, що Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе «ще раз висловлює свої сердечні вибачення і співчуття тим, хто в якості «жінок для втіхи», постраждав психологічно і фізично».

Глава МЗС Південної Кореї Юн Бен Се, у свою чергу, заявив, що питання «жінок для втіхи» у відносинах між Токіо і Сеулом вирішено «остаточно і безповоротно».

Солдати армії Японії забирали жінок у рабство практично на всіх територіях, де діяли в роки Другої світової війни: у Південній Кореї, Китаї, Філіппінах, М’янмі, Таїланді, В’єтнамі, Індонезії та низці інших країн. Оцінки кількості жертв насильства суттєво різняться: від 20 тис. осіб до 360-410 тис. осіб на китайських ресурсах. Жінок забирали з їхніх будинків і доставляли на так звані «станції втіхи».

Влада Японії і раніше неодноразово приносила вибачення за залучення жінок до проституції, проте відмовлялася виплачувати у зв’язку з цим компенсації. У 2007 році Прем’єр-міністр Абе заявляв, що масовість залучення жінок на окупованих територіях до заняття проституцією залишається недоведеною. Тоді ж Палата представників США і Європарламент ухвалили спеціальні резолюції, які закликали Японію взяти на себе відповідальність за феномен «жінок для втіхи».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ