банк «Київська Русь»
«Київська Русь» фігурує у справі «нацбанківської» ОЗУ доби Януковича

Колишньому топ-менеджеру банку «Київська Русь» повідомили про підозру в розкраданні 44 мільйонів доларів США та оголосили у міжнародний розшук. Про це повідомляє офіційний сайт СБУ.

«Правоохоронці встановили, що службова особа, зокрема, за безцінь продала дві офісні будівлі в Києві та у Львові, які були в заставі у «Київської Русі». Операцію він провів у березні 2016 року – за день до запровадження в банку тимчасової адміністрації… За матеріалами СБУ, суд ухвалив рішення про накладення арешту на все рухоме й нерухоме майно підозрюваного», – йдеться у повідомленні.

Ім’я підозрюваного не називають. Проте обставини угоди вказують на те, що це основний акціонер і голова правління банку «Київська Русь» Віктор Братко, пише LB.ua.

Як зазначається в одному з визначень суду у справі, 19 і 20 березня 2015 року Братко, не маючи повноважень здійснювати з 19 березня жодних угод від імені банку, продав низку об’єктів нерухомості.

У березні 2015 року НБУ визнав «Київську Русь» неплатоспроможним банком.

Причина – адміністрація установи не забезпечила у встановлені терміни виконання плану капіталізації щодо збільшення капіталу фінустанови.

Банк «Київська Русь» також фігурує у справі «нацбанківської» ОЗУ доби Януковича (Курченко-Соркін-Ткаченко-Яковлєв), коли в період 2014-2015 років службові особи НБУ зловживали службовим становищем в інтересах третіх осіб за попередньою змовою зі службовими особами низки наближених до влади комерційних банків.

Високопосадовців Нацбанку, зокрема, підозрюють у розтраті понад 12 мільярдів гривень на користь «родини» Віктора Януковича, які пропускалися через «Київську Русь» та інші банки в межах процедури їхнього незаконного «рефінансування».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ