Кримські татари заблокують для пересування вантажів дороги, що ведуть з материкової України до Криму
Кримські татари заблокують для пересування вантажів дороги, що ведуть з материкової України до Криму

Кримські татари заблокують для пересування вантажів дороги, що ведуть з материкової України до Криму, 20 вересня. Про це заявив народний депутат із фракції «Блок Петра Порошенка», лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, пише newsru.

«20 вересня о 12.00 дня ми перекриємо вантажівкам, що перевозять товари до Криму, усі три дороги, які ведуть з материкової України до АРК», – заявив він з трибуни парламенту 16 вересня. Депутат зазначив, що пересування людей і легкових автомобілів буде безперешкодним. «Наша акція буде тривалою», – додав лідер Меджлісу.

Водночас він наголосив, що за цей час Верховна Рада має розглянути законопроекти, спрямовані на врегулювання питань взаємодії материкової України з окупованим Кримом, також має бути скасований закон про вільні економічні зони Криму.

За словами Чубарова, кримські татари виступають за створення вільної економічної зони на території Херсонської області, що межує з Кримом. Крім того, він заявив, що ні Україна, ні міжнародна спільнота не змогли реалізувати ефективні механізми захисту прав і свобод громадян України, які проживають в окупованому Криму. «Водночас сотні тонн вантажів, зокрема, продукти харчування, постачаються з материкової України в окупований Крим», – пояснив лідер Меджлісу.

У свою чергу, у «Блоці Порошенка» підтримали блокування і запропонували відповідний законопроект. У партії вважають, що блокування торгівлі з АР Крим прискорить повернення півострова Україні.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ