магазин
В магазинах «ДНР» з’явилися молочні продукти, рибні та м’ясні консерви, соуси без українських акцизних марок

На окупованому Донбасі з’явилися продовольчі товари, вироблені на підконтрольній Україні території. Про це повідомив керівник групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook.

«У «ДНР» в магазинах і торгових центрах у масовому порядку з’явилися продовольчі товари, вироблені на підконтрольній Україні території (переважно молочні продукти, рибні та м’ясні консерви, соуси типу майонезу і кетчупу, а також пиво – все без українських акцизних марок)», – пише Тимчук.

За даними групи «ІС», основний канал контрабанди налагоджено в районі н.п.Волноваха, з участю українських посадових осіб.

Також за словами Тимчука, у Горлівці популярності набувають так звані «лікарські рейси» – поїздки місцевих жителів у Бахмут (колишній Артемівськ) та інші населені пункти на підконтрольній Україні території по лікарські препарати.

«Враховуючи дефіцит лікарських засобів у «ДНР», відзначаються спроби представників керівництва «ДНР» з оточення Захарченка налагодити потоки контрабанди даного товару українського виробництва в окуповані райони», – додав керівник групи «ІС».

Нагадаємо, 17 липня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон, яким передбачається, що переміщення товарів у район чи з району проведення АТО здійснюється в порядку, що встановлюється Кабінетом міністрів за поданням Служби безпеки України.

У травні 2016 року екс-голова Луганської облВЦА, заступник міністра з питань окупованих територій Георгій Тука повідомив, що допускає відновлення торгівлі з непідконтрольними районами Донбасу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ