Кухар
Середня заробітна плата кваліфікованого кухаря – 8 тисяч гривень

Перелік найбільш перспективних професій в Україні, попит на які буде стабільним у найближчі роки, склала Державна служба зайнятості. За потребою у роботодавців і за рівнем заробітної плати до таких потрапили: професії у галузі IT, медицині, інженерні професії та кваліфіковані фахівці в аграрній царині.

Поміж робітничих спеціальностей найбільш потрібними будуть трактористи, кухарі, швачки, водії та будівельники.

У Державній службі зайнятості наголосили, що середня заробітна плата кваліфікованого кухаря приблизно 8 тисяч гривень, а тракторист за рік може отримувати – до 120 тисяч гривень.

Безкоштовно опанувати найперспективніші професії в Україні можна, звернувшись до служби зайнятості.

Так, протягом січня-квітня поточного року, за направленням служби зайнятості професійне навчання проходили 85,9 тисячі безробітних, зокрема 20,2 тисячі осіб навчалися у Центрах професійно-технічної освіти.

Найбільш поширеними професіями, які здобули безробітні, є перукар, кухар, електрогазозварник, тракторист-машиніст, водій, продавець, швачка. Рівень працевлаштування після закінчення профнавчання у ЦПТО – 85%.

Зазначимо, в Держслужбі статистики повідомили, що реальна заробітна плата в Україні в грудні 2015 року порівняно з груднем 2014 року скоротилася на 9,9%. А в порівнянні з листопадом 2015 року – зросла на 15,2%.

Читайте: Оприлюднено список професій, які невдовзі зникнуть

БЕЗ КОМЕНТАРІВ