Путін, Трамп
Трамп захоплюється «силою» Путіна та хоче наслідувати його дії, вважає Круґман

Якщо Трампа оберуть президентом США, він може виявитися «людиною Путіна» в Білому домі. Таке припущення робить оглядач The New York Times, економіст Пол Круґман.

«У принципі така думка – це нісенітниця, адже Трамп, судячи з усього, американський патріот. Але водночас Трамп – кандидат абсурдний. Нещодавні вчинки виборчого штабу Трампа змусили дуже багатьох зовнішньополітичних експертів міркувати, яку владу Путін має над кандидатом-республіканцем і чи збережеться цей вплив у разі перемоги Трампа на виборах», – йдеться в статті.

Круґман пояснює: йдеться не лише про те, що Трамп захоплюється «силою» Путіна та хоче наслідувати його дії. «Я говорю про ознаки того, що на президентському посту Трамп справді проводитиме пропутінську зовнішню політику на шкоду союзникам Америки і та власній вигоді», – пише автор.

Захоплення Путіним – поширене явище в Республіканській партії, визнає він. Але поведінка Трампа та його оточення починає бути схожою на підлабузницьке ставлення до Путіна.

Лідери республіканців неухильно критикують Обаму за те, що він мало допомагає Україні. «І в платформу Республіканської партії передбачалося включити заяву, що підтверджує цю лінію, але за наполяганням представників Трампа формулювання пом’якшили до беззубості», – йдеться в статті.

У нещодавньому інтерв’ю The New York Times Трамп «заявив, що, навіть якщо Росія нападе на членів НАТО, він надасть їм допомогу, тільки якщо ці союзники (яких ми зобов’язані захищати відповідно до договору) «виконали свої зобов’язання перед нами», – цитує автор кандидата у президенти.

Круґман визнає: частково ці висловлювання пояснюються дрімучим невіглаством Трампа, який розуміє, що неможливо управляти урядом США так, як він керував своєю хиткою бізнес-імперією.

Але чи є якийсь особливий канал впливу? Автор статті нагадує, що голова виборчого штабу Трампа Пол Манафорт багато років працював у колишнього президента-втікача Віктора Януковича («союзника Путіна», як його атестує автор).

До того ж нам невідомо, в якому стані перебуває бізнес-імперія Трампа. «Але ми знаємо, що він значною мірою, причому непрозоро, пов’язаний з багатими росіянами і російськими компаніями. Можливо, ви скажете, що це приватні особи та компанії, а не уряд, але в путінському раю кумівства капіталізму такі відмінності нічого не мають жодного значення», – йдеться в статті.

Круґман зазначає: взагалі-то одного натяку Трампа, що США можуть кинути своїх союзників, досить, щоб американці вжахнулися. «Але тут відбувається щось дуже дивне і зловісне, і не можна заплющувати на це очі», – застерігає він.

Як повідомляв Інформаційний акцент, мільярдера Дональда Трампа офіційно затверджено кандидатом на пост президента США від Республіканської партії. Він набрав 1 725 голосів з 2 472 можливих.

Раніше з’їзд Республіканської партії США всупереч внутріпартійним опонентам більшістю голосів затвердив програму, з якою вона вийде на президентські вибори 8 листопада 2016 року. Як відомо, з неї вилучено зобов’язання надати Україні летальне озброєння.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ