tramp
Мільярдер вже виступив перед публікою та наголосив, що виконає всі свої обіцянки

У Сполучених Штатах Америки відбулося голосування на виборах Президента, під час яких місце у Білому домі виборювали демократ Гілларі Клінтон і республіканець Дональд Трамп. 

Завдяки перемозі у штаті Вісконсин мілярдер забезпечив собі й головну посаду в США. З голосами цього штату Трамп отримав 276 голосів виборників, повідомляє Bloomberg.

Згідно з даними CNN, Клінтон уже зателефонувала Трампу та визнала його перемогу.

baca0e7-1Республіканець вже виступив перед публікою. Він подякував Клінтон за достойну боротьбу та самовіданну службу і закликав усіх американців об’єднатися.

Трамп також наголосив, що виконає всі свої обіцянки на посту президента. А саме  – подвоїть темп росту економіки, знайде шлях примирення з усіма країнами, які цього забажають. Водночас він жодним чином не обмовився про стіну на кордоні з Мексикою, яку обіцяв побудувати.

«Це історична подія. Але, щоби зробити її ще більш історичною, ми будемо тяжко працювати. Обіцяю, що я вас не підведу», – наголосив республіканець.

Раніше стало відомо, що Трамп перемагав у 25 штатах. Клінтон перемагала у 18 штатах.

Підбиття підсумків у США почалося після закриття о 01.00 за Києвом на материковій території перших виборчих дільниць. Передвиборчі опитування віддавали невелику перевагу Клінтон – за неї голосували на 2-5% більше виборців, ніж за Трампа. Однак двоступенева система голосування призводить до того, що доля президентства часто вирішується в штатах, які «вагаються» (swing states), де обидва кандидати мають можливість завоювати симпатії виборців і отримати за підсумками волевиявлення голоси всіх вибірників.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ