Трамп
Трамп має на одного делегата більше, ніж необхідно для його висунення в якості офіційного кандидата в президенти

Епатажний мільярдер Дональд Трамп набрав необхідне число голосів делегатів для висунення кандидатом у президенти від Республіканської партії. Про це повідомляє агентство Associated Press, посилаючись на власні підрахунки, передає ТАСС.

За даними AP, на даний момент республіканець заручився 1238 голосами, тобто він має на одного делегата більше, ніж необхідно для його успішного висунення в якості офіційного кандидата в президенти від партії на республіканському з’їзді, який відбудеться в Клівленді (штат Огайо) 18-21 липня.

Щоби претендувати на пост глави Білого дому від республіканців, учаснику виборчих перегонів потрібно отримати підтримку простої більшості делегатів з’їзду, тобто 1237 голосів з 2472 можливих. Таким чином, Трамп подолав заповітний рубіж.

Тепер останній раунд республіканських первинних виборів, який відбудеться 7 червня, стане для Трампа формальністю. Цього дня праймеріз пройдуть в п’яти штатах – в Каліфорнії, Монтані, Нью-Джерсі, Нью-Мексико та Південній Дакоті.

Тим часом у таборі демократів боротьбу за висунення кандидатом продовжують екс-держсекретар США Гілларі Клінтон і сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс. Перша є однозначним фаворитом. Сенатор, згідно з одностайним висновком експертів, фізично не зможе заручитися підтримкою необхідної кількості виборців до кінця сезону праймеріз, який у демократів завершується 14 червня.

Клінтон випереджає Сандерса за кількістю делегатів в 1,5 рази, а для того, щоби гарантувати своє висунення, їй залишилося здобути лише 78 голосів. Національний з’їзд демократів відбудеться в Філадельфії (штат Пенсільванія) 25-28 липня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ