Книжка про Трампа викликала захоплені відгуки на сайті «Амазон»
Юристи переконують: це стане сигналом Путіну, що його не ігнорують

Американські юристи-міжнародники опублікували проект стратегії, що його запропонували новообраному Президенту США Дональду Трампу для врегулювання конфлікту в Україні. Стратегія опублікована в The National Interest.

Зокрема, автори зазначили у своїй стратегії три основні пункти:

  1. Захід та Росія мають «погодитися не погоджуватися» щодо статусу Криму на невизначений період часу. «Саме так з 1940-х і до розпаду СРСР розглядали три країни Балтії», – йдеться у пропозиції.
  2. Сторони погоджуються на збереження статусу-кво Донбасу як частини України, забезпечивши дотримання режиму припинення вогню.
  3. Створення пакету допомоги для економічного відновлення України за участі Росії, США та ЄС.

Тобто стратегія пропонує фактично залишити Крим у складі РФ. Ще один ключовий момент, який завуальовано прописано у стратегії, – це відмова України від зближення з Євросоюзом в обмін на фінансову «допомогу» Росії для відновлення знищеної інфраструктури. У стратегії це прописано у третьому пункті про пакет допомоги Україні.

«Україна може назвати російські кошти опосередкованою «репарацією» або грошовим еквівалентом за анексію Криму і за руйнування, заподіяні східним регіонам України. А Росія, зі свого боку, зможе розглядати ці кошти як плату за появу у неї надійного торгового партнера, та/або як компенсацію Україні за її відмову від особливих торгових поступок, пропонованих Європою. Остаточний статус відносин між Україною та ЄС може бути визначений у світлі подальших подій», – йдеться у документі.

Юристи переконані, що ініціатива створення такого пакету має виходити від адміністрації Трампа і може послужити «сигналом Путіну, що його не ігнорують і що новообраний президент США бажає працювати з ним над відновленням конструктивних відносин США-Росія».

Ітиметься про мільярди доларів, за використанням яких необхідно буде ретельно слідкувати, додають автори. Кошти мають бути спрямовані на відновлення інфраструктури; компенсації десяткам тисяч біженців та людям, які досі мешкають у зоні АТО, за завдані збитки та поранення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ