корупція
Transparency International: кожен п’ятий кандидат до Нацагенства із запобігання корупції має корупційні ризики

Transparency International Україна проаналізувала дані про кандидатів у керівництво Національного агентства з питань запобігання корупції та виявила корупційні ризики у кожного п’ятого претендента. Про це на брифінгу повідомила юрист ТІ Софія Ковач, передає УНН.

«Левова частка кандидатів до складу антикорупційного органу більше схожа на правопорушників, яких Нацагенство повинно виявляти після його створення, а не призначати членами цього органу. Відтак, з 53 кандидатів, які подалися на конкурс, громадські антикорупціонери виявили корупційні ризики у 13 претендентів, які ховають «скелети у шафі», – зазначила Ковач.

Зазначимо, у Transparency International проаналізували дані декларацій кандидатів, які розміщені на сайті КМУ або в загальнодоступних джерелах, і виявили, що 13 кандидатів мають невідповідності до справжніх статків або помилки у деклараціях на доходи, а також сумнівні епізоди в біографії. При цьому функцією керівників Нацагенства стане формування єдиної державної антикорупційної політики та контроль за держслужбовцями.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 3 березня Президент підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро України та національного агентства з питань запобігання корупції». Директором НАБУ було призначено 35-річного юриста Артема Ситника.

13 серпня слідчі Генеральної прокуратури України відкрили кримінальне провадження щодо голови Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника через те, що він нібито включив свою дружину Анну Ситник і «таємничу» радницю Ірину Данько до складу офіційної делегації для поїздки до Великої Британії. Згодом посольство Британії заявило, що поїздку делегації Антикорупційного агентства в Лондон оплатила британська сторона.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ