У Франції через Трудовий кодекс страйкують залізничники
У Франції через Трудовий кодекс страйкують залізничники

У Франції страйкують залізничники – профспілки виступають проти трудової реформи. Протест погіршить і без того не просту транспортну ситуацію в країні, повідомляє ВВС.

У Франції вже порушено транспортне сполучення через брак пального, якого не вистачає через страйки шести з восьми нафтопереробних заводів. Президент Франції Франсуа Олланд наполягає, що він не відступить від реформи, яка спрощує для роботодавця процес наймання і звільнення співробітників.

Наприкінці тижня у Франції очікується також страйк співробітників метро, які мають намір у четвер розпочати безстрокову акцію протесту.

У понеділок 6 із 8 нафтопереробних заводів у Франції або зупинились, або працювали не на повну потужність через страйки профспілок.

Працівники нафтового терміналу в порту міста Ґавр, який забезпечує два основних аеропорти Парижа, проголосували за те, щоби продовжити блокаду до середи.

Як відомо, протести проти трудової реформи тривають у Франції вже кілька тижнів. За цей час вони зачепили різноманітні галузі економіки країни.

Читайте: Французькі «гастролі» Майдану: страйкарі палять шини (фото)

Нагадаємо, передбачене реформування законодавства дозволить скасувати частину захисту, яким користуються працівники в питаннях звільнення, з метою заохочення підприємців наймати більше людей.

Реформа також передбачає, що компанії отримають більше повноважень щодо скорочення робочого часу і, відповідно, зменшення зарплати. Крім того, документ дозволяє співробітникам працювати набагато більше, ніж нинішній робочий тиждень, який, згідно із законом, не має перевищувати 35 годин.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ