Демішкан – один з найбільш наближених партнерів екс-президента Віктора Януковича
Демішкан – один з найбільш наближених партнерів екс-президента Віктора Януковича

Фірма, засновником якої є дружина екс-голови «Укравтодору» Володимира Демішкана, уклала договір щодо ремонту доріг державного значення загальною вартістю майже 72 млн. гривень. Це перший такий великий проект для компанії після Майдану, повідомляють Наші гроші з посиланням на «Вісник державних закупівель».

Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області Держагентства автомобільних доріг України 26 липня 2016 року за результатами тендерів уклала угоди з ТОВ «Дор-Строй». До кінця року «Дор-Строй» має провести поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Знам’янка – Луганськ – Ізварине (на російський Волгоград через міста Дніпро та Донецьк) на ділянці км 6+760 – км 18+356. Вартість цього ремонту – 62,20 млн. гривень. Розрахунки свідчать, що поточний середній ремонт 1 км дороги коштуватиме 5,31 млн. гривень. За ці гроші мають покласти новий асфальт, укріпити узбіччя та поставити нові дорожні знаки.

Друга угода передбачає поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка (через Вінницю). Відремонтують дорогу на ділянці км 578+928 – км 589+445. Сума цієї угоди – 9,53 млн. гривень. На ремонт одного кілометра траси витратять 0,91 млн. гривень. На відміну від першої угоди, на цій дорозі проведуть лише ямковий ремонт.

Під час обох тендерів єдиним конкурентом ТОВ «Дор-Строй» було ДП «Кіровоградський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України», пропозиції якого були на 0,5-2% дорожчими.

Бенефіціарами ТОВ «Дор-Строй» є Тоня Наумкіна, Юлія Івахненко та Дмитро Кононенко. Першозасновниками цієї фірми були дружина екс-голови «Укравтодору» Володимира Демішкана Ірина, а також Ігор Мездрін, син першого заступника Демішкана в «Укравтодорі». Коли Демішкана в 2010 році призначили головою держагенства, компанію «Дор-Строй» перереєстрували на британські фірми «Любові файнес лімітед» і «Джесісан лімітед», а третім засновником стала саме Наумкіна. Окрім того, вона також є керівником ТОВ «А-Мега груп», яке спеціалізується на будівництві. Власниками цієї фірми є провідний інженер відділу охорони праці та техніки безпеки ДАК «Автомобільні дороги України» Аліна Станіславівна Галащук та Раїса Мездріна.

В 2010-2013 роках ТОВ «Дор-Строй» та його дочірнє підприємство «Юнікобуд» отримали замовлень на 1,22 млн. гривень.

Після зміни влади в країні «Дор-Строй» не отримував підряди. Але з 2015 року фірмі знову стали замовляти незначні обсяги з ремонту доріг. Останній підряд став найбільшим у доробку «Дор-строю» за постмайданний період, який тепер становить 88,98 млн. гривень.

Демішкан – один із найбільш наближених партнерів екс-президента Віктора Януковича. В листопаді 2008 року він разом з екс-головою Черкаської ОДА Сергієм Тулубом та нинішнім народним депутатом Юрієм Бойком («Опозиційний блок») заснував «Товариство мисливців та рибалок «Кедр», яке офіційно було зареєстроване на території резиденції «Межигір’я». «Кедр» був елітним клубом, в оренді якого перебувало близько 40 тисяч гектарів мисливських угідь під Києвом та в Криму.

Також Демішкан є господарем майже двох гектарів лісу під Києвом, які він в 2013 році отримав в оренду на 49 років.

Варто зазначити, що сумнозвісну репутацію родина Демішканів має ще й завдяки кримінальному провадженню щодо Демішкана-молодшого.

Наприкінці 2011 року Баришівський суд Київської області засудив Сергія Демішкана до умовного покарання за організацію викрадення й убивства бізнесмена – 62-річного Василя Кривозуба, директора авіакомпанії «Крунк».

Злочин був скоєний у листопаді 2007 року. У ході слідства було встановлено, що Демішкан діяв разом зі своїм кумом Сергієм Левченком і спільним знайомим Олександром Курдіним, мешканцем Донецької області.

Слідство дійшло висновку, що підсудні ретельно готувалися до викрадення бізнесмена. Вони тривалий час стежили за його робочим графіком і приготували декілька машин, щоби вивезти на заздалегідь підготовлене місце. Однак, коли бізнесмена заштовхували в машину, перехожі звернули увагу на крики й повідомили в міліцію.

За матеріалами справи, бізнесмена відвезли на дачу, розташовану біля Баришівки (Київська область). Під час спроби втечі Кривозуба задушили. Його тіло вивезли у Вишгородський район і скинули в Київське море, прив’язавши до батареї. У ході слідства й на суді Демішкан повністю визнав свою провину, а також повідомив, що злочин був скоєний у стані алкогольного сп’яніння.

Суд, на відміну від слідства, дійшов висновку, що вбивство було скоєно «випадково».

На початку 2012 року ЗМІ повідомляли, що вирок синові Демішкана скасували.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ