Чиновники
Відповідний документ оприлюднили на урядовому порталі

Відтепер чиновникам заборонено на робочому місці конфліктувати, лаятися, битися, використовувати партійну символіку та публічно висловлюватися про підтримку будь-якої політсили. Про це йдеться у відповідній постанові Кабміну від 11 лютого 2016 року, пише ТСН.

Сьогодні документ оприлюднили на урядовому порталі. Його дія поширюється на керівників держпідприємств.

Уряд ухвалив рішення про запровадження стандартів етичної поведінки державних службовців заради відновлення громадської довіри до діяльності державних органів та їх посадових осіб.

За приклад було взято запроваджену в Польщі модель гарантування максимальної прозорості діяльності державних органів. Ухвалення документа започатковує єдині обов’язкові вимоги до стандартів етичної поведінки, доброчесності у діяльності державних службовців, а також сприятиме недопущенню тиску з боку представників бізнесу чи політичних сил на посадовців державних органів.

Отже, під час прийому на державну службу нових працівників будуть знайомити з етичною інструкцією.

Пункт про прозорість та підзвітність передбачає «для держслужбовців першої та другої категорії ведення обліку телефонних розмов та особистих зустрічей з представниками політичних партій, народними депутатами України, суб’єктами господарювання або їх уповноваженими особами, а також надання інформації про такі розмови та зустрічі у порядку, встановленому законодавством про доступ до публічної інформації; ведення обліку фактів використання транспортних засобів, майна, інших матеріальних та нематеріальних активів, наданих за рахунок фізичних чи юридичних осіб у службових цілях».

Зазначимо, що за порушення правил до держслужбовців застосовуватимуть «дисциплінарну відповідальність згідно закону».

Читайте: Держслужбовців перевірятимуть на етику

БЕЗ КОМЕНТАРІВ