шуба
В Росії запропонували долучити до списку санкційних і знищувати контрабандні шуби

Російські чиновники розширюють номенклатуру назв санкційних товарів та вимагають тюрми для продавців, але статистика свідчить про поступове гальмування путінської ініціативи. Як повідомляють Экономические известия, напередодні російські митники почали знищення нового виду іноземної продукції – харчових добавок для спортсменів. Уряд РФ виключив цю категорію товарів зі списку санкційних, але митники переконані у своїй правоті та навіть порушили щодо одержувача товарів з Краснодарського краю адміністративну справу.

Також напередодні в Росії запропонували долучити до списку санкційних і знищувати контрабандні шуби. «Знищення – єдиний вірний шлях для боротьби з тим товаром, який надходить нелегально. Думаю, в перспективі рішення буде приблизно таке», – заявив заступник голови міністерства промисловості й торгівлі РФ Віктор Євтухов.

У свою чергу, федеральна митна служба РФ запропонувала ввести кримінальну відповідальність за ввезення санкційних продуктів. У Громадській палаті Росії констатували, що тут не потрібно будь-якої додаткової статті в КК, просто необхідно додати в список статті щодо контрабанди назви тієї продукції, яка підпала під санкційні обмеження.

Тим часом, Россільгоспнагляд відзвітував про перший місяць виконання указу Путіна «Про окремі спеціальні економічні заходи, що застосовуються з метою забезпечення безпеки Російської Федерації». Масштабне знищення продукції, що потрапила під російське ембарго, в регіонах РФ почалося з 6 серпня. А станом на 9 вересня затримали 675 тонн контрабандної рослинної харчової продукції, знищили – 615 тонн. З 317 тонн затриманої харчової продукції тваринного походження знищена 61 тонна. З офіційної статистики, однак, випливає, що темпи знищення продуктів різко знизилися, адже станом на 16 серпня вже було знищено 550 тонн рослинної продукції і 47 тонн продуктів тваринництва.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв пішов по стопах кремлівського керманича Владіміра Путіна. Як повідомляють російські ЗМІ, на зустрічі із сільгоспвиробниками країни багаторічний президент цієї центральноазійської країни закликав жителів відмовитися від західних товарів.

Нагадаємо, 22 червня Європейський Союз ухвалив рішення, яким продовжив економічні санкції для Росії до 31 січня 2016 року. Зокрема, санкції стосуються доступу до європейського ринку для окремих російських банків і компаній, торгівлі зброєю і товарами подвійного призначення, а також експорту певних технологій, пов’язаних з енергетичним сектором.

25 червня уряд РФ затвердив новий список товарів з США, країн Євросоюзу, Канади, Австралії та Норвегії, що потрапили під ембарґо. 29 липня сайт Євросоюзу повідомив, що Чорногорія, Албанія, Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Україна підтримали продовження економічних санкцій Євросоюзом щодо Росії.

Росія вирішила боротися з поставками санкційних продуктів радикально. Знищення продуктів з країн Заходу, що потрапили під ембарґо, почалося 6 серпня. Згідно з указом Президента РФ Владіміра Путіна, знищувати продукти дозволяється «будь-яким доступним способом». Перші фото і відео того, як сотні тонн продуктів тиснуть бульдозером, спровокували громадське обурення громадян Росії. Пізніше глава асоціації текстильників РФ попросив Путіна дозволити знищувати ще й «контрабандний» одяг з ЄС.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, понад 350 тисяч росіян підписали петицію проти знищення санкційних продуктів. Як наголошується, автори ініціативи пропонують скасувати дію указу президента РФ, а санкційні продукти передати малозабезпеченим категоріям населення для прямого призначення.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ