авіація РФ
Аналітики Stratfor вважають, що Росія планує бомбити «ІДІЛ» в Іраку

Одночасно з Сирією російська авіація може почати завдавати авіаудари по позиціях «ІДІЛ» в Іраку. Разом з тим, для цього до неї повинен звернутися офіційний Багдад. Такий прогноз дали експерти американської приватної розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, інформує Апостроф.

На думку аналітиків, в разі звернення офіційного Іраку, РФ може створити в цій країні свої військові бази, що дозволить росіянам і американцям, які також проводять тут свою операцію, «діяти на одному полі бою». «А це цілком може бути метою Москви», – вважають у Stratfor.

Раніше у приватній розвідці США неодноразово наголошували, що стратегія російської військової інтервенції в Сирії, а тепер, можливо, і в Іраку, полягає у тиску на Білий дім для початку двостороннього діалогу. Разом з тим, потенційні цілі для авіаударів в Іраку і так перебувають в зоні досяжності російських військових літаків Су-24 і Су-34, а також кораблів, розташованих в Каспійському морі. «Тим не менш, для їх ефективної операції необхідна постійна дозаправка у повітрі. А це, в свою чергу, створює додаткові проблеми і несе ризики. Крім цього, російським винищувачам доведеться брати менше боєзапасу, а їх застосування в Іраку оголить сирійське напрямок», – додали експерти.

Водночас, вони вважають, що Сирію та Ірак Росія може використовувати для тренування своїх військових: «Слід зазначити, що, проводячи операції в Сирії, РФ перевіряє свою можливість проводити ефективні авіакампанії. Це відбувається вперше в пострадянській історії країни, і цей досвід може бути використаний Москвою в наступних операціях».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, посольство Росії в Дамаску обстріляли з міномета. Постраждалих серед співробітників дипмісії немає. Завдано матеріальні збитки. Крім того, кілька мін розірвалися поруч з місцем проведення акції на підтримку дій РФ у Сирії.

Довідка: Stratfor, або Strategic Forecasting, Inc. («Стратегічне прогнозування») – приватна американська розвідувально-аналітична організація глобального радіусу дії, яку заснував 1996 року американський політолог Джордж Фрідман (батько якого родом з Ужгорода). У жовтні 2001 року газета Barron’s назвала Stratfor «тіньовим ЦРУ». Stratfor виробляє і публікує аналітично-розвідувальну інформацію щоденно з моменту створення.

Читайте: Розвідка Stratfor: Росія таки будує військову базу в Сирії (фото)

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ