Лише 5,3% українців підтримують новий Майдан
Лише 5,3% українців підтримують новий Майдан

Більшість українців (73,4%) вважають, що ситуація в країні розвивається у неправильному напрямку. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.

Також зазначається, що 19,1% респондентів дотримуються думки, що Україна здатна подолати проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років, 45,4% – у віддаленішй перспективі, 23,4% – що Україна взагалі не здатна їх подолати.

Як зазначають соціологи, порівняно з оцінками початку 2015 року, знизилася частка як тих — хто прогнозує початок економічного зростання (11,6% до 5,8%), так і тих — хто очікує колапсу економіки (з 30,7% до 23,5%). Натомість побільшало тих, хто вважає, що криза перестане поглиблюватися, але економіка до кінця року лишатиметься у стані застою. А також тих, хто вважає, що економічна криза поглиблюватиметься, але катастрофічних наслідків не буде.

На запитання, чи згодні громадяни терпіти матеріальні труднощі, до яких може призвести здійснення реформ, 8% опитаних відповіли — що вони «готові терпіти скільки треба, якщо це справді приведе до успіху країни». 29,2% – що «якийсь час готові потерпіти, але недовго (не більше року)». 24,3% – не готові, бо не вірять в успішність реформ, а 32% – не готові через те, що їхнє матеріальне становище вже зараз нестерпне.

Крім того, 58,7% респондентів позитивно поставилися до пропозиції у разі дострокового розпуску Верховної Ради заборонити депутатам цього скликання брати участь у наступних парламентських виборах.

Серед шляхів подолання політичної кризи 29,3% підтримують повне «перезавантаження» влади – дострокові вибори ВР, президента, формування нового Кабінету міністрів. 24,6% – за початок переговорів між фракціями, що сформували коаліцію, за участю президента та уряду, 7,7% – створення нової коаліції у Раді.

7,7% обрали варіант «боротьба парламентських партій навколо уряду Арсенія Яценюка, розпад коаліції, достроковий розпуск парламенту і призначення позачергових виборів до Верховної Ради», 5,3% – «новий Майдан – революційна зміна влади в центрі та на місцях».

Дослідження провела соціологічна служба Центру Разумкова з 19 по 24 лютого 2016 року. Опитали 2021 респондента віком від 18 років в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Читайте: Українці знову хочуть Тимошенко на посаді прем’єра?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ