A crowd of holiday travelers make their way into O'Hare International Airport Wednesday, Nov. 23, 2005, in Chicago. Historically, the day before Thanksgiving is one of the busiest travel days of the year. (AP Photo/Jeff Roberson)
Серед основних причин виїзду: отримання кращих умов життя, бажання забезпечити краще майбутнє дітям

Третина українців хотіли б виїхати за кордон на постійне проживання, а 40% наших співвітчизників воліють там працювати. Про це свідчить опитування, проведене соціологічною групою Рейтинг.

Більшою мірою виявляють бажання поїхати за кордон на постійне проживання або на роботу мешканці Західного та Центрального регіонів, чоловіки, люди молодшого віку, з вищим рівнем освіти та доходів.

Серед основних причин для виїзду за кордон: отримання кращих умов життя (53%), бажання забезпечити краще майбутнє дітям (41%), відсутність гідної роботи в Україні (32%). При цьому для респондентів, які мають дітей до 16 років, бажання забезпечити краще майбутнє для дітей є основним мотивом (52%) виїзду за кордон на постійне проживання

Серед охочих працювати за кордоном лише чверть оцінила свої шанси на роботу за кордоном як значні, ще половина – як незначні, 12% вважають, що у них взагалі немає шансів, кожен десятий не визначився.

Загалом чверть опитаних українців вже цікавилися можливостями працевлаштування за кордоном. Кожен десятий опитаний має досвід роботи, значно більше таких на Заході країни (23%), ніж у решті регіонів (6-8%), частіше це чоловіки, люди середнього віку, з вищим рівнем освіти і доходів.

Майже 40% опитаних, які бажають працювати за кордоном, готові лишитися там на термін від 1 до 5 років, натомість більшість опитаних відвідувачів візових центрів розглядають можливість лишитися працювати за кордоном на більш короткий термін – до 1 року.

Варто зазначити, що соціологи інтерв’ювали дві аудиторії: 2 тисячі громадян від 18 років протягом 16-22 вересня і 450 відвідувачів візових центрів у Львові, Харкові й Житомирі –16-27.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ