поліомієліт
В Україні офіційно стартувала додаткова тритурова імунізація проти поліомієліту

В Україні офіційно стартувала додаткова тритурова імунізація проти поліомієліту. Як повідомили 21 жовтня у прес-службі Міністерства охорони здоров’я, додаткова вакцинація розпочалася одночасно по всій Україні. Відбувається вона лише у медичних закладах, де є стаціонарні або мобільні вакцинальні кабінети.

«Для того, щоби подолати поліомієліт, усі діти віком від 2 місяців до 6 років у двох турах мають бути вакциновані від поліомієліту оральною поліовакциною (ОПВ). У третьому турі вакцинуватимуться діти від 2 місяців до 10 років», – йдеться у повідомленні. В прес-службі зазначили, що діти, які не отримали жодного щеплення проти поліомієліту, отримують перше щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) та в подальшому не менше ніж через 2 тижні – щеплення живою, оральною вакциною (ОПВ) у рамках додаткової імунізації.

Тривалість першого раунду вакцинації ОПВ становить 3 тижні, починаючи від 20 жовтня 2015 року, наступних двох раундів – 2 тижні. Інтервал між раундами вакцинації ОПВ – один місяць (30 діб). Відрахування інтервалу між раундами відбувається від останнього дня попереднього раунду вакцинації ОПВ.

За словами головного дитячого імунолога м.Києва Федора Лапія, імунізація проходить у кожній дитячій поліклініці, оскільки вакцина вже доставлена в усі області України. «Вакцина ОПВ має підтверджений профіль якості, безпечності та ефективності. ОПВ вакцина захищає від інфікування поліовірусами будь-якого типу, зупиняє передачу вакциноспорідненого поліовірусу в популяції», – зазначив імунолог.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль просить Генпрокуратуру дати правову оцінку діям МОЗ за «роздуту псевдосенсацію про поліомієліт». За його словами, «жодного випадку поліомієліту на Закарпатті не виявлено». Крім того Москаль повідомив, що «отриману з-за кордону велику партію вакцини від поліомієліту фахівці МОЗ зберігали з порушенням температурного режиму, допустили її розмороження, після чого повторно заморозили, хоча це не передбачено інструкцією».

Нагадаємо, у вересні Міністерство охорони здоров’я заявило про спалах поліомієліту в Україні.

Читайте: Маленькі кияни потерпають від вірусного гепатиту

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ