іноземний агент
Статус «іноземного агента» дають некомерційним організаціям, які, на думку Мін’юсту, отримують фінансування з-за кордону та займаються політикою

Російське міністерство юстиції визнало дослідницьку організацію «Аналітичний Центр Юрія Левади» іноземним агентом. Про це повідомляє телеканал «Дождь».

Раніше з відповідною ініціативою до Мін’юсту РФ звернувся лідер пропутінського руху «Антимайдан» Дмітрій Саблін.

Російські антимайданівці вважають, що центр проводить дослідження «по лінії міністерства оборони США на замовлення університету Вісконсина».

Своєю чергою, директор «Левада-центру» Лєв Гудков заявив, що співпраця з Вісконсинським університетом ніяк не пов’язана з американським військовим відомством.

Зазначимо, що «Аналітичний центр Юрія Лєвади» («Левада-центр») – це одна з трьох найбільших організацій, що займаються в Росії дослідженням громадської думки, поряд із державним «ВЦІОМ».

Статус «іноземного агента» присвоюється тим некомерційним організаціям, які, на думку Мін’юсту, отримують фінансування з-за кордону і одночасно займаються політичною діяльністю.

Такі організації зобов’язані повідомляти, що є «іноземними агентами», а також змушені частіше здавати звітність та проходити аудит, що значно ускладнює їхню діяльність.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ