Гаазький трибунал
Від трибуналу щодо збитого малайзійського Boeing відмовилися

Країни міжнародної слідчої групи щодо катастрофи Boeing над Україною влітку 2014 року припинили зусилля із запровадження трибуналу через резолюцію Радбезу ООН. Про це заявив посол Нідерландів у Москві Рон ван Дартел, передає російська РБК.

Серед альтернатив посол назвав розслідування справи в Міжнародному кримінальному суді. Другим варіантом, який розглядають країни-учасники слідчої групи, є суд в одній з країн. Дартел зазначив, що Нідерланди не збираються переносити дату оприлюднення доповіді з розслідування аварії, це відбудеться 13 жовтня.

Наприкінці вересня глава МЗС Австралії Джулі Бішоп не виключала повторного ініціювання подачі проекту резолюції про створення трибуналу. Вона говорила, що така пропозиція може бути подана, після того як офіційне розслідування катастрофи літака завершиться. Бішоп тоді зазначала, що Бельгія, Нідерланди, Україна, Малайзія та Австралія розглядають кілька основних сценаріїв: створення трибуналу всіма п’ятьма або кримінальні процеси в кожній з постраждалих країн.

Як відомо, пасажирський Boeing авіакомпанії Malaysia Airlines зазнав аварії 17 липня 2014 під Донецьком. Лайнер прямував рейсом MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, на його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули. Різні розслідування підтвердили, що він був збитий з ракетної установки «БУК», з території, яка перебувала під контролем бойовиків. Сама установка, за численними свідченнями була завезена з Росії.

У липні Радбез ООН голосував щодо резолюції про створення міжнародного трибуналу з краху Boeing, проте, Росія заблокувала це рішенням своїм вето. У липні 2015 року родичі загиблих подали позов проти одного з лідерів бойовиків Ігоря Стрєлкова. Його звинувачують в організації обстрілу літака і вимагають компенсації на суму $900 млн.

Читайте: Розслідування показало, хто причетний до транспортування «Бука», який збив МН17

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ