Ляшко попередив, що спецслужби готують «брудну спецоперацію» на замовлення Порошенка
«Хай відсохнуть руки в того, хто хоче продавати українську землю», – сказав з трибуни парламенту Ляшко

Депутати Верховної Ради виступають за продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення. Про це заявили голови трьох фракцій – «Народного фронту», «Батьківщини» та «Радикальної партії», передає Інтерфакс-Україна.

Відповідний законопроект зареєстровано у парламенті. «Ми вимагаємо невідкладно розглянути в залі парламенту законопроект про продовження терміну дії мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, як мінімум до 2020 року», – заявив Ляшко.

За його словами, «українська земля – це не лише товар, земля – це сакральне питання для кожного українця»: «От якщо сьогодні дозволити продаж землі – українські селяни будуть батраками на цій землі. На ній господарюватимуть неукраїнці. Хай відсохнуть руки в того, хто хоче продавати українську землю!».

У свою чергу, лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко також висловилася за розгляд питання про пролонгацію мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Раніше цю пропозицію підтримав і глава фракції «Народний фронт» Максим Бурбак.

Водночас, глава місії МВФ в Україні Рон Ван Руден вважає, що чинний мораторій унеможливлює повноцінний розвиток сільськогосподарського сектора і використання землі в якості застави для отримання кредитів.

«Тому для України важливо рухатися вперед із земельною реформою і внести в парламент нове законодавство, яке дозволить продаж землі», – сказав представник МВФ.

Тим часом біля центрального входу до будівлі Верховної Ради України проходить акція аграріїв проти рейдерства та скасування мораторію на продаж землі. Зібралися приблизно 200 учасників акції.

Вони тримають жовто-сині стяги та прапори із символікою Аграрної партії України. Серед гасел учасників акції: «Фермери Житомирщини проти скасування мораторію на продаж землі», «Фермери Харківщини проти рейдерства» та «Земельна афера не пройде».

Активісти також вимагають повернути систему оподаткування аграрного сектора, яка діяла до 1 січня 2015 року, а також продовжити дію мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, доки не буде розроблено весь комплекс законодавчих актів, необхідних для завершення земельної реформи.

Учасники акції зазначили, що нинішня акція є попереджувальним всеукраїнським страйком аграріїв.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ