Кінофестиваль у Х'юстоні
Фільми український режисерів здобули перемогу на кінофестивалі у Хюстоні

Три українські фільми виробництва «Film UA» здобули перемогу на кінофестивалі незалежного кіно у Х’юстоні. Призи отримали докудрама «Архімед. Володар чисел», серіал «Нюхач», а також стрічка «К’ирим» про кримських татар, що брала участь у фестивалі від Об’єднаних Арабських Еміратів, повідомляє Телекритика.

Так, фільм «Архімед. Володар чисел» Тараса Шаповала посіла друге місце в номінації «документальний фільм» та здобула «Gold Remi Award» у категорії «Історія та Археологія». А серіал «Нюхач» Артема Литвиненка відзначено в категорії «Телевізійний міні-серіал».

Ще одним фільмом, що отимав статуетку на фестивалі, став документальний короткометражний фільм «К’ирим». Стрічка знята режисеркою українського походження Ксенією Жорноклей. За її словами метою створення фільму була ідея розповісти за кордоном історію кримських татар і про те, що відбувається сьогодні в Криму. Фільм оповідає про важку долю кримськотатарського народу, який 60 років тому пережив депортацію, а на початку 21 століття проти своєї волі опинився на території чужої країни.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ