11
Водночас рекордно висока тривалість життя не завжди означає здоров’я

Середня тривалість життя людей в країнах Євросоюзу вперше перевищила 80 років. Зокрема, вона зросла з 74,2 року у 1990 році до 80,9 року у 2014-му. Причому в країнах Західної Європи люди в середньому живуть довше, ніж мешканці Центральної та Східної Європи. Про це йдеться у спільній доповіді Єврокомісії та Організації економічного співробітництва та розвитку.

Втім, рекордно висока тривалість життя не завжди означає здоров’я. Близько 50 мільйонів осіб у ЄС потерпають від низки хронічних захворювань, а більш ніж півмільйона людей працездатного віку помирають від них щороку, через що економіка ЄС втрачає близько 115 мільярдів.

Понад 550 тисяч осіб працездатного віку помирали передчасно щороку від інфарктів, інсультів, діабету, раку та респіраторних захворювань.

Крім того, 16% дорослого населення ЄС потерпають на ожиріння, порівняно з 11% у 2000 році, тоді як один з п’яти досі палить чи зловживає алкоголем.

Загалом, близько 50 мільйонів громадян Євросоюзу страждають двома або більше хронічними захворюваннями, більшість з них – старші за 65 років.

Варто також зазначити, що Європа старіє швидкими темпами. Осіб у віці понад 65 років у 1980-му було менш ніж 10%, тоді як до у 2015 році їхня кількість зросла до 20%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ