gry-p
За останній тиждень в Україні захворіли близько 157 тисяч українців

На даний час в Україні захворіли на грип та ГРВІ 310 тисяч осіб. Нині хворими є 367 осіб на 100 тис. населення, з яких 80% – діти до 17 років. Про це повідомив головний лікар Українського центру моніторингу захворювань МОЗ Роман Родина, передає Сегодня.

За його словами, за останній тиждень в Україні захворіли близько 157 тисяч українців. Хвороба зачепила вже майже всі регіони країни. Згідно зі статистикою МОЗ, найвищий показник захворюваності фіксують зараз на півночі України. Наприклад, у Київській області хворіють 746 осіб на 100 тисяч населення (в середньому по Україні на цей час зазвичай хворіє 350-370 осіб на 100 тис.).

Також середня позначка сезонної захворюваності перевищена в Чернігівській, Запорізькій, Дніпропетровській, Полтавській, Херсонській, Донецькій та Луганській областях. Найменше українці хворіють поки що на Заході.

Своєю чергою, епідеміологи ставляться до цієї статистики з великою недовірою.

«Реальна ситуація – набагато гірша. Сміливо множте на п’ять, адже багато хто не звертається до лікарів з ГРВІ», – повідомив заввідділу вірусних інфекцій Інституту епідеміології ім. Громашевського Алла Мироненко.

За прогнозом лікарів, піку захворюваність на вірус грипу досягне в січні 2017-го року. Причому рівень смертності може досягти такого ж рівня, як і минулоріч. Нагадаємо, торік на грип захворіли 5,8 млн. українців, зокрема, 390 осіб – померли.

За словами лікарів, цього року до нас прийдуть три штами вірусу грипу: штам A/H1N1 «Каліфорнія», «Брісбен» групи «В» і новий для України грип групи «A» H3N2 «Гонконґ». У групі ризику – люди похилого віку і діти до 5 років.

Водночас вакцини від грипу немає. У МОЗ обіцяють, що наприкінці жовтня вона має з’явитися. Щеплення від грипу можна зробити в державних поліклініках і приватних клініках. Вартість самої вакцини близько 200 грн.

Читайте:  Британський професор прогнозує епідемію кору та кашлюку в Україні

Нагадаємо, 24 жовтня в Кабміні пообіцяли підвищити рівень вакцинації українців. Зокрема, віце-прем’єр-міністр Павло Розенко підкреслив, що завдяки залученню до закупівель вакцин за кошти держбюджету, в даний час у регіони доставлено понад 90% закуплених препаратів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ