gry-p
Епідемія грипу припаде на другу половину січня – першу половину лютого 2017 року

Під час епідемічного сезону 2016-2017 років циркулюватиме штам вірусу грипу Н3N2 (Гонконґ). У зоні ризику опиняться діти та люди літнього віку. Про це повідомила експерт Інституту епідеміології інфекційних захворювань ім. Громашевського Алла Мироненко, передає УНІАН.

«Наступного сезону епідеміологи очікують на циркуляцію вірусу грипу Н3N2, який з’явився у 2014 році в Гонконґу. Для цього вірусу характерне те, що за рівнем захворюваності він викликає більш інтенсивні епідемії: людей може захворіти більше, ніж торік. Однак таких тяжких випадків, як минулого року, не буде, коли ми мали багато тяжких, летальних випадків. Їх зумовлював вірус грипу Н1N1 (Каліфорнія), що викликав тяжкі ускладнення саме в молодих дорослих людей», – сказала Мироненко.

Експерт підкреслила, що вірус грипу Н3N2 вражає, насамперед, літніх людей та малих дітей.

«В особливій групі ризику – діти, народжені після 2008 року (організм яких не стикався з даним штамом). Вони мають бути захищені найретельніше. У тих, хто зустрічається з цим вірусом уперше, можуть бути ускладнення у вигляді пневмонії», – зазначила фахівець.

За її словами, в Україні циркуляція вірусу грипу Н3N2 з високим ступенем імовірності розпочнеться вже в грудні: саме тоді будуть перші випадки захворюваності. Епідемічного порогу циркулювання досягне в другій половині січня – першій половині лютого 2017 року.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше  епідеміолог розповіла, як правильно лікувати вірусні інфекції.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ