Єгор Соболєв
Єгор Соболєв

Цей парламент вже зробив все, що міг. З нього можна ще витиснути кілька важливих рішень, але для цього треба мобілізація людей, щоби навколо стояли громадяни і вимагали від парламенту їх ухвалення. Таку думку кореспонденту видання Інформаційний Акцент висловив народний депутат від фракції «Самопоміч» Єгор Соболєв, коментуючи можливість проведення дострокових парламентських виборів.

За словами нардепа, чинна Верховна Рада України мала би ухвалити декілька важливих законів, і після цього варто йти на дострокові вибори.

«Одне з рішень, яке дуже важливо ухвалити, – заборонити політичну рекламу і обрання депутатів від округів на наступних виборах. У цьому є головний механізм клептократії. Ми пройшли дві революції і багато виборів, але клептократія все одно тільки укріплювалась весь цей час», – наголосив він.

Крім того, потрібно змусити депутатів ухвалити низку важливих рішень.

«Затвердити закон про обрання генпрокурора за конкурсом. Ухвалити закон про вибори із забороною політичної реклами та переходом до голосування за системою відкритих списків партій. Після цього варто оголошувати дострокові парламентські вибори, бо тут ми вже клептократію не зламаємо», – пояснив політик.

Нагадаємо, що раніше лідер партії «Самопоміч», міський голова Львова Андрій Садовий розповідав, що його політсила не хоче парламентських перевиборів. Садовий пояснив, що не хоче опинитися у ситуації розбалансування в країні. «Я б хотів, щоб була створена нова коаліція, яка толерантна сьогоднішнього прем’єру. Нехай покажуть свою роботу», – наголошував Садовий.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, фракції БПП, «Народний фронт» та «Батьківщина» у парламенті, не змогли домовитися про створення нової коаліції. Під час перемовин партія «Батьківщина» висунула умови їхнього входження в коаліцію. Водночас, БПП намагається створити коаліцію без участі «Батьківщини». Зокрема, депутат Ірина Суслова, яка була обрана за списками партії «Самопоміч» увійшла до складу президентської фракції.

Окрім цього, депутат від пропрезидентської фракції Мустафа Наєм у коментарі для ЗМІ зазначив, що є імовірність приєднання до коаліції партії Олега Ляшка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ