цент переливання крові
Вже незабаром можуть початись перебої в роботі центрів переливання крові

Україні загрожує зупинка центрів переливання крові. У поточному році Міністерство охорони здоров’я досі не провело тендери із закупівлі виробів медпризначення для центрів крові. Про це розповів головний трансфузіолог МОЗ, директор Київського обласного центру крові Петро Вербицький, передає УНІАН.

У результаті вже незабаром можуть початись перебої в роботі центрів. Мало того, за словами Петра Вербицького, заклади наразі не знають, що саме в 2015 році МОЗ планує придбати на тендерах для їх роботи. «Держава ще не визначилася, що буде закуповувати», – говорить він.

Лікарі з регіонів підтверджують складність ситуації. Головний лікар Дніпропетровської станції переливання крові Антоніна Сердюк каже, що наявного запасу тест-систем вистачить до липня. Пізніше їх закупівлю повинен забезпечити обласний бюджет. Однак його ресурсів надовго не вистачить. Тому Антоніна Сердюк зазначає, що брак тест-систем відзначатиметься вже восени. Проблеми з витратними матеріалами відзначають і в Харкові. Головний лікар Харківського обласного центру служби крові Вадим Яворський каже, що незабаром у них буде відзначатися брак контейнерів для забору крові.

Лікарі кажуть, що в їхній роботі дуже важливо домогтися високої якості крові. Щоби цього досягти, їм необхідно використовувати для тестування крові не старовинні ручні методи, а працювати на спеціальному обладнанні, зокрема, на ARCHITECT. Вже кілька років як МОЗ почав оснащувати регіональні центри крові даним обладнанням. Зараз приблизно половина регіонів мають апарати ARCHITECT. Тому лікарі вважають, що необхідно повністю переходити на сучасні методи і своєчасно закуповувати необхідні тест-системи, щоби підвищувати якість одержуваної від донорів крові. Особливо актуально це стало в умовах проведення АТО, коли вимоги до швидкості отримання якісної донорської крові різко зросли.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ