Патріарх Московський та усієї Русі Кирил (Гундяєв)
Путін та Патріарх Московський та усієї Русі Кирил

Один з провідних путінських пропагандистів виступив з новим ідейним обґрунтуванням збройного вторгнення до України. На так званий «День слов’янської писемності та культури», патріарх Московський та усієї Русі Кирил (Гундяєв) озвучив чергові антиукраїнські меседжі, назвавши «агресивне безбожництво» новою державною іделогією України. Заяву очільника Російської православної церкви (РПЦ) в неділю, 24 травня 2015 року, розповсюджено ТАРС.

При цьому патріарх вкотре наголосив, що вважає Україну своєю територію, а її населення він назвав «наша отара». «Ми не розділяємо народ України, це наша отара, православні віруючі люди, які свідчать про Христа з часу хрещення в Дніпровських водах», – сказав глава РПЦ та підкреслив, що «випробування» для «православної церкви привнесено з-за кордону». «Кожна людина може вірити чи не вірити – це її особистий вибір. Але коли безбожництво стає державною ідеологією й коли в результаті гинуть люди, руйнуються храми – це вже більше, аніж ідеологія», – впевнений Гундяєв.

Однак, він жодним словом не обмовився про кадрових російських військових, котрі перебувають на суверенній території України, а таких, за даними українського командування налічується не менше 5 тисяч осіб. Нічого він не сказав й про те, яким чином узгоджується з православ’ям військове вторгнення в Україну (включно з окупацією Криму), і яка саме «ідеологія» дозволяє представникам РПЦ, що знаходяться в окремих районах Донецької та Луганської областей, підтримувати банди бойовиків.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ